Get Adobe Flash player

На Чернігівщині очікується повінь: у селах вже готуються до великої води

Чернігівщина чекає на велику воду. Фахівці Деснянського басейнового управління водних ресурсів кажуть – цієї весни навряд-чи вдасться обійтися без човнів. Аби винайняти їх, жителі Бириного вже почали відкладати гроші – до райцентру і сусідніх сіл вони зможуть хіба доплисти. Запасаються продуктами і ліками. Десна майже щороку ізолює їх від навколишнього світу.

Житель Бириного Михайло майбутньою повінню не переймається, каже – вирішити б нинішні проблеми. Показує на свого коня на прізвисько Циган — для Задесення це найнадійніший транспортний засіб. Іншим з околиць до сільського магазину не добратись.

Михайло каже, місцеві вже звикли, що Десна розливається і на деякий час відрізає село від іншого світу.
Продукти до биринського магазину возить із райцентру Дмитро. Коли річка розливається — їде через Шостку, а це 40 зайвих кілометрів.

Голова Биринської сільради розповідає, як готуються до повені. Відклали гроші, щоб винаймати моторний човен для перевезення людей. У ФАПі запаслися ліками. Домовились з різними службами міста Шостка сусідньої Сумської області — на випадок різних надзвичайних ситуацій. Але всього не передбачиш, каже Надія Гуща.

Під час повені на деякий час нездоланним стає і запасний шлях через Шостку. Перші 4 кілометри грунтової дороги перетворюються на суцільне болото. За допомогою, каже голова сільради, звертаються до місцевого сільгосппідприємства.

Начальник відділу з надзвичайних ситуацій Новгород-Сіверської РДА Володимир Жеребок, каже, — до повені всі служби готові.

Велика вода на Чернігівщину прийде не тільки з Десни. У Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів проаналізували величину снігового пОкриву, запас вологи у ґрунті, наскільки він промерз за зиму, а також рівень води в річках. Це показники, за якими прогнозують повінь.
Дніпро на понижених місцях розливався ще взимку. Вадим Потапенко каже, це нехарактерна ситуація. На Десні та Снові фахівці з водних ресурсів прогнозують повінь середнього рівня, на Дніпрі — ближче до високого. Причому прогноз поки не остаточний – в нього ще не врахували березневий сніг.
Зараз вже заповнена частина каналів, подекуди затоплені заплави. Велика вода, кажуть в управлінні водних ресурсів, на Чернігівщину прийде в другій половині березня.

Передачі


ПогодаКурси валют