Get Adobe Flash player

Меморіал Захисникам України у Чернігові: чому вдруге провалився конкурс та що далі?

Конкурс проектів Меморіалу Захисників України в Чернігові провалився вдруге. Цього разу серед представлених ідей журі  не змогло обрати переможця та вирішило не рекомендувати жоден  з проектів на премію у 100 тисяч гривень.  Дійшли того, що питання встановлення меморіалу варто дослідити знов, і на цей раз більш ґрунтовно, бо під час обговорення з’ясувалося, що не всі члени комісії згодні з місцем його спорудження. Деякі взагалі  наполягають: пам’ятників має бути два.

У четвер у Чернігові знову вирішували, як має виглядати меморіал. Це друга спроба міськради визначитися з зовнішнім виглядом пам’ятника. Перший конкурс виграла студентка Національного університету будівництва та архітектури Анастасія Орищук із проектом «ТрИзуб».

Аби залучити більш досвідчених архітекторів суму премії за перше місце підвищили із 10 до 100 тисяч гривень. Конкурс тривав майже чотири місяці: з 16 жовтня минулого року до 9 лютого.

Не зважаючи на подовжені строки подачі, у грудні до управління архітектури не надійшло жодного ескіза.

Загалом участь у конкурсі взяло 14 робіт.  Три проекти комісія зняла з розгляду, бо автори не дотримались вимог конкурсу.

Проекти, що пройшли критерії відбору, обговорювали члени журі. У комісію запросили 21-го експерта. Серед них: архітектори міста, представники міськради, заповідника «Чернігів стародавній» та родин загиблих в АТО. Офіційно зареєструвалися на засіданні 18 з них.  Цього разу жодну ідею не визнали вартою реалізації.

В ході дискусії члени журі запропонували  провести повторні громадські слухання та змінити місце спорудження монумента. Нагадаємо, в липні 2016 року на громадських слуханнях вирішили будувати його на площі Небесної сотні, на місці колишнього пам’ятника Леніну та зробити його спільним для загиблих на майдані та в АТО.

Врешті журі не змогло обрати переможця конкурсу. Тобто жоден із запропонованих проектів не реалізують, а їх автори не отримають  премію у 100 тисяч гривень.  Заступник міського голови Олександр Ломако повідомив, що втретє архітектурний конкурс оголошувати поки що не збираються. Візьмуть тайм-аут на обговорення.

Передачі


ПогодаКурси валют