Get Adobe Flash player

Бабу палили, про ОТГ говорили: як святкували Масницю у Новому Білоусі

Завершення Масного тижня на вихідних відсвяткували у Новому Білоусі Чернігівського району. Крім проводів зими, місцеві жителі за млинцями вирішували дипломатичні питання – з якими сусідами об’єднуватись у громаду.
Це останні години солом’яної баби – за декілька годин її спалять. У Новому Білоусі відсвяткували завершення Масного тижня, який поєднав у собі з християнськими традиціями язичницькі. Одна із них – принесення цього опудала в жертву весні.
Поширена в ці дні розвага – дістати з високого стовпа подарунок. Їх на вибір чотири – каструля, ковдра, рушники і чоботи. Данило лізе саме за чобітьми – навіть якщо розмір не його.
За українськими традиціями, Масний тиждень – офіційний кінець зими. Головних святкових страв дві – млинці і вареники з сиром. У Новому Білоусі наварили ще й каші .
Щоб усі понаїдались перед Великим постом, який починається після Масниці, кашу роздавали безкоштовно. Цей тиждень за християнською традицією останній, коли можна справляти весілля. Потім вже після Великодня. Дехто з місцевих жительок скаржиться – кавалерів не вистачає.
Сусідні громади приїхали в Новий Білоус не тільки із жартівливими скаргами. За млинцями виконують дипломатичну місію – придивляються, як і з ким об’єднуватись в ОТГ
На перемовини за млинцями зібрались посли від сільських громад — потенційних кандидатів на об’єднання. Уже створені ОТГ відрядили радників – ділитись досвідом.

Передачі


ПогодаКурси валют