Get Adobe Flash player

На Чернігівщині Качанівський заповідник рятуватимуть коштом меценатів

Друге відродження Качанівки. Національний історико-культурний заповідник планують привести до ладу за гроші меценатів. Палацовий комплекс, колись культурно-мистецький осередок, почав руйнуватися. До збереження та відновлення маєтку запрошують небайдужих представників бізнесу. Деталі у сюжеті.

Тут відпочивали і творили Штернберг, Брюлов, Глінка, Гоголь, Тарас Шевченко, Леся Українка. Гостьова книга сім’ї Тарновських налічує більше шестисот відомих прізвищ. Саме у приватній колекції  Тарновського були зразки зброї, які зобразив на картині «Запорожці пишуть листа турецькому султанові» Ілля Рєпін.

Свого часу маєток був осередком культурно-мистецького життя. Сьогодні ж палацово-парковий комплекс потроху приходить у занепад. Реставрації наразі потребує кожна пам»ятка ансамблю.

Заповідник заробляє гроші на туристах, однак їх не вистачить на ремонт, каже Тарас Шевченко.

Зусиллями окремих меценатів в останній час палац поновив колекцію копій картин, пов’язаних з історією угіддя, здобув раритетні предмети інтер’єру та нові стилізовані люстри, реставрував кілька тематичних кімнат.

Меценатів намагаються об’єднати  у благодійний фонд «Відродження Качанівки».

На зібрані в рамках фонду кошти, реставруватимусь пам’ятку архітектури та розвиватимуть її культурно-мистецький потенціал. Наразі до ініціативи приєдналися майже тридцять представників бізнесу Чернігівщини.

Передачі


ПогодаКурси валют