Get Adobe Flash player

У Куликівському районі нарешті з’явилася суддя: їй необхідно розглянути 250 справ

Чверть тисячі нерозглянутих справ та 13-годинний робочий день: такі реалії життя єдиної судді Куликівського районного суду Людмила Усенко.

Її призначили на посаду у січні, відрядивши на півроку з Глухова Сумської області. З травня минулого року у Куликівці не було суддів: усі пішли на пенсію. Через це «зависли» сотні цивільних справ: люди не могли розлучитися, або ж оформити спадщину. Тепер процес пішов, нова суддя проводить по півтора десятки засідань на день і сподівається, що за півроку встигне розглянути всі справи.

Суддя Людмила Усенко проводить вже 10 засідання за день, ухвалює рішення у справі куликівця, якого спіймали п’яним за кермом. Він отримує 10 200 гривень штрафу, Лариса Усенко йде до свого кабінету, знімає мантію: за 10 хвилин у неї наступне засідання. Суддя каже: в такому робочому ритмі працює вже більше місяця.

Суддя гортає записник та показує свій робочий графік: у середньому по 15 засідань на день.

Призначення свого засідання чекає біля канцелярії суду і Галина Шеметова: жінка вже декілька місяців не може оформити спадщину, аби продати будинок

Зраділи приїзду судді і працівники суду, розповідає керівник апарату Юрій Янко: після виходу у відставку по вислузі років останнього судді, накопичилось майже 250 справ. Кримінальні та адміністративні передали до інших судів, а от цивільні залишалися без розгляду з травня:місцеві по півроку не могли розлучитися, оформити спадщину, або ж відсудити аліменти.

Ларису Усенко на півроку відрядили до Куликівки з Глухова. Суддя каже, були й інші варіанти, суддів немає ще в кількох районах України. Куликівку обрала, тому що проживає в Чернігові.

Відрядження їй можуть продовжити ще на півроку, адже коли до Куликівки призначать суддю на постійній основі поки що невідомо. А от розгляд справ про розлучення Людмила Усенко відклала на символічну дату: на день Святого Валентина.

 

Передачі


ПогодаКурси валют