Get Adobe Flash player

У Чернігові представили знахідки археологів

Фрагменти речей, які вдалося розкопати чернігівським археологам за три роки представили у заповіднику «Чернігів-Стародавній». Показали речі козацької старшини початку 18 століття. Паралельно представили й світлини розкопок різних періодів.

Ця форма для виготовлення браслетів – найбільша цікавинка, знайдена археологами. Науковці кажуть, вона є справжнім витвором мистецтва, бо відрізняється тонкою різблярською роботою. За допомогою цієї форми виготовляли особливо коштовні прикраси із срібла.

На виставці археологічних знахідок представлені і коштовні фрагменти посуду, і ремісниче приладдя, і елементи ювелірних виробів. Не менш цікавою є печатка козацького старшини, датована початком 18 століття. Це також досить вартісна річ, хоча на момент знахідки такою і не здавалася.

Ці та інші експонати віднайшли різні групи археологів, що працювали із 2014 по 2017 роки. Серед них – і студенти-історики.

Експозицію доповнили світлинами з розкопок, що проводилися раніше.

Програма розкопок розрахована до 2020 року. Тож археологи запевняють: попереду ще багато знахідок. А вже знайдені історичні цінності можна роздивитися упродовж трьох тижнів у приміщенні національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Передачі


Погода



Курси валют