Get Adobe Flash player

Які секрети створення зброї для чернігівських біатлоністів


Поліно волоського горіху, стамеска і маленький гараж у Чернігові. Так готують ложі на гвинтівках наших олімпійців – Ірини Варвинець та Артема Прими. Перед поїздкою в Пхьончхан спортсмени довірили свою зброю Олександру Московці, який вже 20 років робить інвентар для найвідповідальніших міжнародних змагань. 
Олександр Московка пам*ятає кожну зроблену ним ложу для зброї. Злічити, що пройшло через його руки за більше ніж 20 років, не може. Проте пам*ятає для кого робив, що іноді доводилось переробляти і де зброя принесла перемогу.
Ще у молодому віці Олександр Московка полюбив спорт, особливо біатлон. Згодом захопився зброєю. Спочатку виготовляв для себе, друзів, потім почав отримувати замовлення від мисливців. Біатлоніст Андрій Дериземля попросив створити ложу особисто під нього. З того часу все й почалось.
З ложею, зробленою руками Олександра, Ірина Варвинець підкорила Чемпіонат Європи і стала кращою спортсменкою січня. Зброяр із гордістю розказує про досягнення чернігівців. Каже, приємно усвідомлювати, що на всіх чемпіонатах із спортсменами завжди присутня частина його самого.
Часто буває, каже Олександр, спортсмени замовляють дизайнерські ложі. Втім зброя для біатлоністів в першу чергу має бути зручною та легкою. Тому матеріал підбирає якісний. Для біатлонних гвинтівок це зазвичай дерево горіху.
Виступи наших спортсменів у Кореї Олександр Московко переглядатиме прискіпливо. Як зброяр, колишній стрілок і палкий вболівальник.

Передачі


ПогодаКурси валют