Get Adobe Flash player

Чернігівські науковці моніторитимуть рівень Дніпра

 

Щоб моніторити рівень  Дніпра, а також повідомляти населення прилеглих територій про якість та чистоту води, науковці з України та Білорусії створять дві автономні станції. Одна працюватиме в Любечі Ріпкинського району, інша — в Лоєві гомельської області.  попередня  вартість цього наукового проекту 235 тисяч євро, 90% із цієї суми покриє Європейський союз.  Фахівці із Чернігівського технологічного університету працюватимуть над елементами живлення майбутніх станцій.

Станції для моніторингу рівня води дозволять оперативно отримувати інформацію про цикли повеней, якість води та її чистоту. Дані передаватимуться через мобільний інтерфейс на сервер, далі ознайомитися з ними зможуть усі, хто має доступ. Конструкції станцій будуть компактними та живитимуться природною енергією.

Особливість станції в її автономності.

Проект створення двох автономних станцій на завершальному етапі реєстрації. Проте у технологічному університеті уже почали розробку.  Поки що займаються проектними роботами,попередніми підрахунками та аналітикою. А також акумулюють уже наявний науковий досвід. Олександр Велігорський показує нещодавній винахід науковців – рюкзак із сонячними панелями. Так військові зможуть підзарядити техніку, використовуючи енергію, накопичену за день. Подібна технологія працюватиме і в проекті станцій моніторингу.

Олександр показує плату для рюкзака. Ця невелика панель дає  150 ват енергії.  Схожу мають встановити і на майбутній станції.

До проекту залучені також студенти та аспіранти. Подібний досвід дозволить не тільки розширити їх наукові роботи, а й відкриє їм нові перспективи.

Повністю роботи мають завершити у березні 2019 року. Проте, монтувати станцію інші учасники проекту почнуть уже у вересні. До того часу технологічний університет має виконати свою частку роботи.

 

Передачі


ПогодаКурси валют