Get Adobe Flash player

У Чернігові провели вікі-вишколи для бажаючих стати автором Вікіпедії

Стати автором статті у «Вікіпедії» — реальність чи вигадка? Таки реальність. У Чернігові провели вікі-вишколи для студентів, які бажають написати до української «Вікіпедії» власні публікації. Молодь навчили основним правилам написання статей, тепер вже вони приймуться за власні роботи під керівництвом патрульного української «Вікіпедії». 

Студент Роман Супруненко поступово завершує свою чергову статтю. Цього разу на сторінку української «Вікіпедії» хлопець додав довідку про Операцію Інті-го . Каже, для цієї статті йому знадобилось всього 4 дні : на пошук інформації та її обробку. Значно більше часу зайняло вивчення англомовних джерел. Цю карту хлопець перемальовував і перекладав на українську сам.

Для Романа написати статтю до «Вікіпедії» так само просто, як розмістити фото в мережі Фейсбук. Він автор близько десятка статей і постійно працює над перекладами матеріалів іноземних вікі-дописувачів. Тепер він допомагає розібратись тим, хто про власну статтю на Вікіпедії тільки мріє.

У Чернігові вчетверте зібралися в рамках вікі-марафону 2018 року. По Україні вони проводяться майже у 30 містах.
Мета марафону – урізноманітнити українську «Вікіпедію». За весь період існування Вікі-студії у Чернігові студенти написали близько 300 статей і зробили понад 10 тисяч правок до публікацій інших авторів.

Передачі


ПогодаКурси валют