Get Adobe Flash player

Допомогти пережити зиму: чернігівці підгодовують птахів на Десні

 

Допомогти пережити зиму: із настанням холодів чернігівці хвилюються за пернатих і підгодовують на Десні крижнів. Це качки, яких фахівці називають далекими родичами домашніх пташок.
Ігоря Ростиславовича та його онука морози не лякають. Вони спеціально прийшли на пляж «Золотий берег» на Десні, аби погодувати качок.
Олександр Федун – викладач кафедри біології Національного університету «Чернігівській колегіум» запевняє, що крижні пристосовані до суворих кліматичних умов, і за них не варто хвилюватися.
Доки вода на Десні не замерзне крижні тримаються на річці, біля залізничного мосту, зимують поблизу очисних споруд та в районі Київського водосховища.
Крижні відрізняються один від одного: самки – маленькі та сіренькі, а на шиї та голові самців відблискує зелений колір. Дзьоб у пташок плескатий, за його допомогою вони вишукують у воді водорості, насіння рослин, яке впало на дно. Взимку качкам шукати їжу важко. Тож, якщо зігрівати птахів і не варто, то нагодувати їх в зимову пору можна.
В руках Ладо Мімікошвілі пакети із горіхами та насінням, у кишенях теж горіхи. Він годує взимку і синичок, і голубів, і навіть білочок. Чернігівець для тварин та пташок не шкодує грошей. Один кілограм горіхів коштує 40 гривень, а на місяць він купує 3-4 кілограми. Говорить: його так виховували батьки.
За підрахунками орнітологів на Десні зимує майже три тисячі крижнів.

Передачі


ПогодаКурси валют