Get Adobe Flash player

Винаходи чернігівських школярів: бойовий безпілотник і електромагнітні патрони. ВІДЕО

Сьогодні в Україні – день дітей-винахідників. Електромагнітні патрони для знищення ворожих дронів, бойовий безпілотник, протипожежна GPS-станція, супердовговічний світильник – все це створили діти в Малій академії наук. Яку користь вони можуть принести великій науці – далі в сюжеті.
Богдан Пастернак навчається у сільській школі. Довкола – ліс. Хлопчина каже, боляче дивитись, як все живе гине у лісових пожежах. Тому він сконструював систему екологічного моніторингу стану лісів та полів.
Свій винахід школяр зробив у гуртку Малої академії наук, який працює прямо в його селі Горбове. В області таких гуртків – 105. Заняття у них безкоштовні. На серйозні винаходи серйозні гроші діти разом з керівниками шукають по спонсорах – 60 тисяч коштував Антону Ревко його безпілотник, потрібно ще 23.
А от ідею Марини Демченко мають втілювати дорослі вчені – бо дітям не можна робити зброю. Дівчина розробила електромагнітні патрони для знищення розвідувальних дронів, прототип виготовляла із домашньої мікрохвильовки.
Винаходи у дітей різні. Вадим Іценко вдосконалив світлодіодний світильник, який тепер може працювати 100 тисяч годин – звичайна лампочка горить в 100 разів менше. Артем Дейкало – пристрій контролю концентрації аргону у склопакетах: якщо вона мала, вікна не тримають тепло. Артур Польських – систему дистанційного керування гучномовцями від смартфону. Гривень за 150 щось подібне можна купити і у магазині, але у дитячих винаходах не завжди головне сам винахід.
Серйозні дитячі винаходи обласне відділеня Малої академії наук пропонує на озброєння великій науці. У Горбівській сільській школі зараз роблять ще один безпілотник – для контролю ліній електропередач.
Зробити це вдається не завжди – бюрократії багато, а державної фінансової підтримки на таку справу не передбачено.

Передачі


ПогодаКурси валют