Get Adobe Flash player

У Чернігові обмалювали таблички на найдавнішому храмі міста. ФОТО

У Чернігові сьогодні вночі обмалювали червоною фарбою 2 таблички на Спасо-Преображенському соборі 11 століття.

Постраждала охоронна дошка, на якій вказано, що це пам’ятник архітектури і він охороняється державою.

Хрест на хрест замалювали і мармурову дошку, на якій написано, що в цьому соборі 28 січня 1654 року чернігівці «одностайно схвалили рішення Переяславської ради про возз’єднання України із Росією».

«Колись облили Мазепу, то цілий день пам’ятник чистили. А тут необхідно купувати барвники, а мармурову дошку потрібно буде шліфувати, а це гроші…більше 1000 гривень коштуватиме ремонт», — розповів вчений секретар НАІЗ «Чернігів Стародавній» Сергій Черняков.

«Дана подія зафіксована, проводиться слідство», — повідомив начальник сектору комунікацій ГУНП в Чернігівській області Сергій Бриль.

Віруючі храму вважають, що це вандалізм, і вони шоковані такими подіями. Охоронна дошка розміщена на висоті 2-2,5 метри, і для того, аби її пошкодити необхідно було, або ставати на плечі один одному, або користуватися драбиною.

Настоятеля собору — отця Георгія(Богослужіння в храмі відправляють клірики Української православної церкви (Московського патріархату) в храмі не було, отримати його коментар поки що не вдалося.

Передачі


ПогодаКурси валют