Get Adobe Flash player

Менше п’ють, більше їдять: чернігівці стали менше вживати алкоголю у Новий рік. ВІДЕО

Менше п’ють, більше їдять: чернігівські лікарі проаналізували післяноворічні звернення пацієнтів. Вийшло так: агресивних алкогольних психозів значно менше, ніж в минулі роки. Натомість фіксують ріст харчових отруєнь їжею та напоями. При чому причина скарг не якість продуктів, а їх кількість.

Люди на свята стали в середньому тверезіші, чистіші й охайніші, ніж раніше – розповідають досвідчені продавці, які в Чернігові на Красній площі працюють на новорічні свята, зокрема й уночі.

Це підтверджують і лікарі-наркологи. Хоча на Новий рік щоразу відбувається сплеск алкогольних психозів у людей, але за останніх 5-7 років таких сплесків менше.

За перший робочий день нового року в області з запоєм госпіталізували трьох пацієнтів. Але це хронічні хворі. Інша річ – алкогольні й харчові отруєння у відносно здорових людей. Наслідки – шлункові та кишкові розлади, загострення хвороб підшлункової залози та печінки. З цими діагнозами пацієнти починають поступати наприкінці новорічних свят, кажуть гастроентерологи. У перші дні року такі проблеми ще не даються взнаки.

У випадку алкогольного отруєння здоровій людині лікарі радять пити багато рідини – води, а якщо немає цукрового діабету, рекомендують і молоко.

Протягом поколінь, кажуть фахівці, в нас виховане прагнення зробити свята не схожими на будні – це стосується зокрема й їжі. Але правила гігієни говорять про інше: чим меншою є різниця між святковою і повсякденною кухнею, тим краще для здоров’я.

Передачі


ПогодаКурси валют