Get Adobe Flash player

Замовне викрадення чи заробіток на металі? Кому знадобився пам’ятник Пушкіну? ВІДЕО

Замовне викрадення чи банальний заробіток на металобрухті – чернігівські знавці старожитностей аналізують низку крадіжок пам’ятників. Спочатку з Болдиних гір зникло бронзове погруддя Коцюбинського, потім в ніч на 31 грудня невідомі забрали Олександра Пушкіна з постаменту на Валу. Версії збирали наші журналісти.
Кому знадобився бюст Олександра Пушкіна на ВАЛУ? Пошуковець Володимир Чередниченко припускає, що це може бути замовлення «чорних» приватних колекціонерів.
Володимир Чередниченко — член Чернігівського історико-пошукового клубу «Патріот»
«Це заказ від чорних колекціонерів, які на жаль в наш час є. Це нечесні на руку люди, які шукають по світу і платять великі гроші, щоб були в них».
Сергій Лаєвський — директор обласного Чернігівського музею ім. Василя Тарновського
« Хтось хоче зробити собі приватну колекцію. Ми знаємо, що зникають з музеїв картини, які нікому не продали, нікому не показали, оскільки вони відомі, однак вони чомусь зникають»
Пам’ятник Олександру Пушкіну стояв неподалік декількох державних установ, а саме Чернігівського історичного та художнього музеїв та обласного архіву. Місце багатолюдне, однак вночі погано освітлювалось ліхтарями.
Сергій Лаєвський — директор обласного Чернігівського музею ім. Василя Тарновського
«Неодноразово, і художній музей і архів зверталися, щоб освітити, бо вони виходять ввечері з роботи,вони йдуть навпомацки – дороги не видно»
Зі слів Сергія Лаєвського, навіть ті ліхтарі, які працюють на Валу, заради економії вимикають.
«Навіть, якщо все тут було б завішено камерами о другій годині ночі світло вимикається, і тому ця камера буде знімати темряву. Що можна у темряві побачити, я не уявляю»
Пам’ятник Пушкінубув на балансі міського управління житлово-комунального господарства, а фізично стояв на території заповідника «Чернігів-стародавній». У 1974 році обласна рада прийняла рішення охороняти пам’ятник Пушкіна .
Сергій Черняков – учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів-стародавній»
« У 2012 році був надісланий лист в управління ЖКХ, на той час його очолював Кривенко, нам було офіційна відповідь, що і пам’ятник Пушкіну, і Фрунзе перебувають на балансі управління ЖКХ»
Речник Головного управління нацполіції області Сергій Бриль посилається на таємницю слідства, обидва погруддя шукають. Пам’ятник Пушкіну збудували на гроші чернігівців, вони влаштовували благодійні читання і збирали пожертви. Відлили погруддя у Санкт-Петербурзі за ескізами чернігівського художника. Встановили 25 вересня 1900 року. Пам’ятник витримав і часи жовтневого перевороту, і німецьку окупацію, а події новітньої історії не пережив.

Передачі


ПогодаКурси валют