Get Adobe Flash player

Вибори в Городнянській ОТГ: без світла, але з надією на світле майбутнє ( відео)

Сьогодні на Чернігівщині проходили вибори  голів і депутатів рад в чотирьох об’єднаних територіальних громадах: Височанській сільській, Варвинській і Линовицькій селищних та Городнянській міській. В передостанню неділю грудня виборчі дільниці відкрилися о восьмій ранку і 12 годин поспіль люди приходили проголосувати за своїх кандидатів. Які пристрасті вирували навколо виборів та про атмосферу на  дільницях, зокрема, Городнянського району, знають нашу кореспонденти.

Городня сьогодні обирала голову та депутатів об’єднаної територіальної громади. А до того був місяць боротьби. Намагаючись довести, хто з них краще, кандидати мірялися, хто чим міг

Яйця по 15 гривень десяток. Гучна історія їх продажу поруч з агітаційним наметом продовжилась відкриттям кримінального провадження. Ще одне відлуння протистояння — оголошення про винагороду в 10 тисяч гривень за інформацію про побиття агітатора одного з кандидатів. Досудове розслідування, за повідомленням поліції, триває і за фактом прямого підкупу виборців.

Ольга Дуда (м. Городня): «Люди так говорили: хто дають — будем брать. А голосувати — вибрі кожен сам зробив»

З цивілізованих методів боротьби голова Городнянської міської виборчої комісії називає судову справу.

Ольга Чорномаз, голова  Городнянської міської виборчої комісії: «Одна партія була незгодна, як ми поділили територіальні округи, пройшов суд, поділили по-іншому і всі згодились»

Городнянська громада  об’єднала 14  сільских рад  — а це 40 населених пунктів з майже 16 тисячами виборців.

Валентина Малофей, голова дільничної виборчої комісії (с. Дібрівне): «Не встигли відкрити — вже були люди під дверима»

І на 13 годину дня проголосували 28 % виборців.

Людмила Кононенко, голова дільничної виборчої комісії: «Сьогодні прийшла одна жіночка, сказала що в неї чоловік хворий, з температурою, прийшла з його паспортом, але ми її відправили, бо це ж незаконно»

Городнянка Зоя Юріївна, попри хворобу, прийшла на милицях голосувати  — одна з перших.

Зоя Юріївна: «Я хочу життя для пенсіонерів хорошого, достойного, а молодь щоб мала роботу і не їхала за кордон. Щоб всі старалися для нашої неньки України»

А ось Оксана приїхала на вибори у Дібрівне з Чернігова і називає свої вимоги до нової влади.

Оксана: «Дороги, щоб чистили сніг, освітлення — тому що ввечері дійти неможливо, не видно нічого»

Мало що було видно і на самій дільниці зранку.  Світло пропало і люди в кабінках підсвічували  собі мобілками і виходили грітися до булер’яну. З’явилось воно лише після 9-ї години.  Так само зникало і знову з’являлось електропостачання і на інших виборчих дільницях Городнянщини – голосувати заважала негода. А ось чи з’явиться взагалі світло в житті Городнянської об’єднаної територіальної громади — залежить від сьогоднішнього вибору людей.

 

Передачі


ПогодаКурси валют