Get Adobe Flash player

Шолом віртуальної реальності та рюкзак із гнучкими сонячними батареями: в ЧНТУ дивують розробками (відео)


До дня енергетика, який відзначається в Україні сьогодні, вони представили виставку своїх досягнень. «Політех» тісно співпрацює з «Чернігівобленерго»: тридцять відсотків фахівців підприємства – випускники цього вишу.
Ось цей рюкзак має допомогти українській армії стати енергетично незалежною. На ньому знаходяться гнучкі сонячні панелі, які виробляють електрику. Енергію можна накопичувати – в рюкзаку лежить акумулятор і перетворювач. Розробили пристрій для військових на кафедрі біомедичних радіоелектронних апаратів та систем Чернігівського національного технологічного університету.
Олександр Велігорський, завідувач кафедри ЧНТУ: «Будь-яка сучасна армія працює з електрикою. Треба заряджати акумулятори, прилади нічного бачення, приціли і таке інше, рації ті ж самі. Наше джерело на базі сонячних панелей дозволяє підзаряджати обладнання, коли солдат знаходиться на блокпосту, десь на відкритому повітрі, переміщується і так далі».
Розробка дозволяє передавати інформацію через безпровідний модуль на відстані. Тобто, військовий, який має такий рюкзак, знатиме, скільки енергії залишилося в рюкзаку у побратима, та час його роботи до розрядки. Ще одна розробка кафедри – енергоефективний сонячний трекер.
Олександр Велігорський: Дозволяє оптимізувати вироблення електричної енергії сонячних панелей – за рахунок трекеру сонячна панель обертається відповідно до положення сонця».
А це – презентація технології доповненої віртуальної реальності. Цей гаджет створений для кращого навчання і підвищення кваліфікації енергетиків. Ідея, яка почалася із дипломної роботи випускника 2007-го року В’ячеслава Будніка перетворилася на стартап. Розробка дозволяє дистанційно вивчати роботу обладнання, яке знаходиться у різних точках планети. Має кілька режимів.
Станіслав Захарченко, інженер ПАТ «Чернігівобленерго»: «Один из них – режим обозревателя, в котором вы можете непосредственно на подстанции походить, ознакомиться с оборудованием, с его спецификацией, отдельное оборудование разобрать на детали и подробно его изучить».
Є також тренувальний режим, в якому імітуються аварійні ситуації, та режим екзамену. За ним можна навчати студентів дистанційно і слідкувати за результатом.
Станіслав Захарченко: «Тренируемый надевает шлем виртуальной реальности, человек, который обучает его, садится за компьютер и на веб-интерфейсе он может наблюдать, что видит в это время стажёр. Стажёр в это время выполняет операции, которые высвечиваются у него на экране».
Свої розробки викладачі та студенти «політеху» представили на виставці до Дня енергетика.
Володимир Ткач, голова правління ПАТ «Чернігівобленерго»: «30% работников компании вышли из этих стен. Ці студенти приходять до нас на практику і потім залишаються у нас на роботу».
В «Чернігівобленерго» обіцяють тримати робочі місця за талановитими студентами.

Передачі


ПогодаКурси валют