Get Adobe Flash player

До обласного онкодиспансеру доставили новий комп’ютерний томограф (відео)

Це головний елемент обладнання, якого не вистачало для запуску придбаного раніше лінійного прискорювача. Відтепер лікарі впевнені, що лінійний прискорювач запрацює в запланований термін – з березня, і дозволить ефективніше й безпечніше для пацієнтів та медиків лікувати онкологічні хвороби опроміненням.
На території онкологічного диспансеру біля блоку, де працюватиме лінійний прискорювач, вивантажують контейнери з вузлами та елементами комп’ютерного томографа. Більша частина обладнання вже в призначеному для томографа приміщенні. Саме тут обстежуватимуть пацієнтів і готуватимуть їх до курсу опромінення в лінійному прискорювачі. Без томографа прискорювач не міг би працювати, кажуть лікарі.
Валерій Зуб, головний лікар обласного онкологічного диспансеру: «Ми знаходимося в кімнаті, де працюватиме цей апарат… Це не звичайний комп’ютерний томограф. Цей апарат іде в комплекті з прискорювачем, він планує поле опромінення. Вони пристосовані, повністю відповідають параметрам».
Вартість томографа – понад 24 мільйони гривень. Кошти на придбання давали меценати, ще понад 4 мільйони зібрали під час благодійного марафону «Промінь надії».
Валерій Зуб: «Фізичні особи, підприємці надавали кошти, одноденні заробітки перераховували школи, лікарні в ході цього проекту».
Для повної комплектації лінійного прискорювача не вистачає ще системи, яка визначатиме дозу опромінення. Вартість нового дозиметра – 9 мільйонів гривень, і ці кошти дозбиратимуть наступного року. Але прискорювач працюватиме вже з весни – на першому етапі дозиметричні прилади орендуватимуть.
Валерій Зуб: «Нам з лінійним прискорювачем дадуть працювати на орендованій апаратурі… В березні повинні будемо «стартонути» — тому ми й спішимо».
Будівельники обладнують приміщення для томографа: тут для захисту від радіації встановлять свинцеві двері, а стіни вкривають рентгенозахисною штукатуркою. Одночасно інженери змонтують обладнання. Ці роботи завершать протягом кількох найближчих днів.

Передачі


ПогодаКурси валют