Get Adobe Flash player

Крижні живуть на Стрижні (відео)

Втомилися від роботи, шукайте спілкування з природою. Чернігів – місто качок. Взимку вони не відлітають до теплих країв, а лишаються там, де завжди є їжа. Орнітологи кажуть, чернігівські птахи не мають страху перед людьми. Про урбанізованих качок наш наступний матеріал.
Вони вже давно призвичаїлися жити в умовах міста і зимою не відлітають до теплих країв. Крижні з виду качкових багато років живуть на Стрижні, який ділить Чернігів немов навпіл. Коли річка замерзає, вони шукають відкриту поверхню. Де викиди стічних вод – там і вони.
Олександр Федун, викладач кафедри біології Національного університету «Чернігівський колегіум»: «Це водоплавні птахи, для їх перебування потрібні відкриті поверхні. Ось вам будь ласка не замерзла водна територія і птахи сюди прилетіли. Збираються біля нас, це вже виробився рефлекс на підгодівлю».
Крижень – птаха всеїдна, кажуть орнітологи. Підбирають водорості і все їстівне, що є на дні. Чернігівці часто підгодовують їх хлібом, але фахівці радять брати з собою зерно і краще пшеницю. Дилетантам, що не знаються на птахах орнітолог пояснює.
Олександр Федун: «Сіренька, рябенька – це самочка, а з зеленою головою – самець, селезень».
В районі «білого мосту» вода практично ніколи не замерзає, тому птахів тут вистачає. Є в Стрижні і ондатри. Крижням вони не заважають, живуть у мирі.
Олександр Федун: «В кожного свій об’єкт живлення і вони не перешкоджають і не заважають один одному».
Крижні мають поповнення двічі на рік. Гніздитися будуть рано: в квітні. Загалом же крижні вважаються птахами-довгожителями: середня тривалість їхнього життя від 15 до 20 років.

Передачі


ПогодаКурси валют