Get Adobe Flash player

Прогресивні ялинки. Чи вплинули сучасні технології на ціну дерева (відео)

 

Вкрали чи виростили для продажу? Про легальність новорічної ялинки розкаже штрих-код на бірці. Перевірити походження дерева тепер можна і за допомогою смартфона. Новації на ціну не вплинули – ялинки не подорожчали. Тим, хто проти зрубаних дерев, пропонують придбати в горщиках.

Григорій із Ріпок разом із онукою обирають сосну до Нового року. У дідуся вимог до деревця багато.

Григорій: «Щоб зеленіше і кучерявіше наче трохи, щоб рівніше, ось бачите (показує на стовбур)».

Такі сосни та ялинки вирощують на спеціальних новорічних плантаціях. Вік вже готового до своєї святкової місії дерева – п’ять-шість років, за цей час воно виростає від півтора до двох з половиною метрів. Є покупці, яким потрібні значно вищі. Якщо ялинки, які продаються, вас не влаштовують, можете приїхати на призначену для зрубу плантацію і самі вибрати.

Олександр Шкраб, майстер лісу Добрянського держлісгоспу: «Це ось ялинка приблизно 2 метри. Років 8 тому ця плантація була закладена, більших тут немає. Тобто більші є, та роки у всіх однакові».

Лісівники кажуть, попит на живі деревця з часом не знижується, навіть навпаки. Але вирубують ялинки все одно партіями, щоб бува не пропали.

Денис Землянко, головний лісничий Добрянського держлісгоспу: «У нас нема такого, що величезні терикони нарубаної цієї сосни, а потім десь спалюється. А так — можемо тваринам віддавати, якщо якась невелика кількість залишається».

Загалом цього року державні лісгоспи області планують продати до 30 тисяч новорічних ялинок. Ціна від минулорічної майже не відрізняється, найдешевша – 50 гривень. Те, що ялинка легальна, підтверджує спеціальна бірка чи самоклейна етикетка зі штрих-кодом. Вводиш його на сайті Єдиної державної системи обліку деревини — і отримуєш необхідну інформацію.

Денис Землянко, головний лісничий Добрянського держлісгоспу: «Тобто що це новорічна ялинка, в якому лісництві вирощена, який розмір має. Це можна зробити за допомогою смартфона Є спеціальні розроблені програми, ви скачуєте, скануєте цей штрих-код».

Останнім часом все більш популярними стають ялинки у горщиках. Коштують вони дорожче – від 380-ти гривень.

Михайло Мамоненко, лісничий Новояриловицького лісництва Добрянського держлісгоспу: «При потребі її можна висадити у грунт або залишити до наступного Нового року. Із доглядом — полив, підкормка».

Та ставити такі деревця краще одразу на вулиці. Коли ялинку у горщику з холоду заносять у теплу квартиру, то вона «прокидається» і йде в ріст. Якщо через деякий час дерево знову винести на мороз, воно хворітиме.

Передачі


ПогодаКурси валют