Get Adobe Flash player

Міцний горішок цей Ілліч (відео)

 

 

Постамент, під пам’ятником вождя стоїть, не піддається відбійним молоткам. Рішення про демонтаж конструкції чернігівський міськвиконком прийняв ще 4 грудня. І одразу приступили до роботи, адже на місці постаменту має бути Меморіал захисникам України. Ілліч проти, а чому, розбиралися наші журналісти.

Діна Вонг, журналістка: «Били-били не розбили. роботи з демонтування постаменту на якому раніше знаходився пам’ятник Леніну, тимчасово припинені. Як бачимо, тут немає ні працівників, ні відповідної техніки. Та техніка, яка зараз від‘їжджає — це снігоприбиральні машини».

Комунальники пояснюють: зруйнувати постамент не так легко, як здається. Наявна техніка не те що не впорається, банально може зламатися під час роботи. Тож зараз шукають контакти з підприємством, яке має необхідне обладнання.

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ Чернігівської міськради: «Вже дійшли до того, що знайшли в Києві машину, яка за допомогою алмазного троса буде нарізати цей бетон».

Історія з поваленням бронзового Леніна почалася 21-го лютого 14-го року. Вночі зібралися активісти, з годину помучилися, щоб накинути Іллічу мотузку на шию. Використали лебідку, троси і сильні чоловічі руки. Потягнули – вождь упав.

Лишився порожній постамент, на темному граніті одразу з’явилися патріотичні малюнки та тексти віршів українських класиків. І простояв так аж до початку грудня – загалом 3 роки й 9 місяців. Демонтувати ж постамент не можуть вже третій тиждень. І не дарма: основу під скульптури вождів будували із матеріалів найвищої якості.

Олександр Костюк, чернігівець: «Из опыта работы в строительстве могу сказать что марка бетона применяемая для таких целей была самая высокая — от 500 и выше и армирование которое сдесь производилось – это связано просто крепостью бетона».

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ Чернігівської міськради: «Думали, під’їдемо з ковшем і все розвалиться, але ні, добре готувалися до 100 річчя революції».

Історик Сергій Леп’явко каже, таким міцним постамент зробили, аби він втримав багатотонну чавунну скульптуру Леніна і припускає: для його виготовлення використовували особливий бетон.

Сергій Леп’явко, історик: «Може навіть спеціально для будівництва цього постаменту привезли особливі сорти бетону, що використовуються для опор мостів, для гідроеклетростанцій, і фундаменти атомних станцій, які також тоді будувалися по Україні».

Чернігівці ж, які спостерігають за епопеєю зі зваленням постаменту, пропонують зробити з бетонною брилою те, що й німці. Олександр Соломаха демонструє свій сувенір – шматочок берлінського муру, який він привіз з Німеччини. Каже, таке ж можна зробити й в нас.

Олександр Соломаха, журналіст: «Бетон який можна подробити на невеликі шматочки каміння можна продавати для туристів які приїздять до нашого міста і цікавляться минулим не дуже давнім часів київської русі а й зовсім недавньою історією тоталітарного Чернігова і в нас часи змінюються і змінюються в кращу сторону і пам’ятників залишається все менше,менше і менше, але чому цю історію не конвертувати у дохід міста громаді і заробити на цьому підприємцям».

Коли ж, нарешті, впораються з постаментом, комунальники сказати не можуть. Орієнтовна вартість робіт становитиме близько півмільйона гривень.

 

Передачі


ПогодаКурси валют