Get Adobe Flash player

Нова техніка для рятувальників (відео)

Значно швидше прийти на допомогу не тільки на землі, а й під водою дозволить чернігівським рятувальникам щойно отримане обладнання.
Олексій Чалишев, заступник начальника оперативно-координаційного центру УДСНС в області: «Ми цю камеру з човна опускаємо під воду і отримуємо зображення… Якби ми мали її минулого року, коли діставали автомобіль, що потонув на Десні на Золотому пляжі, то набагато швидше провели б ту операцію».
Цілий комплект для підводних розмінувань і рятувальних робіт: водолазні костюми, ехолот з GPS-навігацією, контрольні прилади, відеокамеру передали рятувальникам. А ще важливіше придбання – чотири нових пожежних автоцистерни на які з держбюджету витратили 15 мільйонів гривень. Машини працюватимуть у Бахмацькій, Новгород-Сіверській, Ічнянській і 2-й Чернігівській пожежно-рятувальних частинах. Начальник одного з цих підрозділів каже, що новий автомобіль значно зручніший для екіпажу, ніж старі машини, і укомплектований краще.
Ілля Литвиненко, начальник Державної пожежно-рятувальної частини № 2 (м. Чернігів): «Нове обладнання, потужність зовсім інша… Більш комфортно й зручно розташоване – зручно ним користуватися в цьому автомобілі».
Роман Гордовий, начальник УДСНС в області: «Для наших рятувальників це ідеальна комплектація: там є як пожежне, так і рятувальне обладнання».
Автоцистерна перевозить до 4 тисяч літрів води – це майже вдвічі більше, ніж у старих автомобілях, отже й забезпечувати гасіння може вдвічі довше – 20 хвилин.
ДСНС має план оновлення техніки в підрозділах по Україні, зокрема і в Чернігівській області.
Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Це перша частина поставленої техніки, ще два автомобілі ми отримаємо наступного року».
Досвід великих рятувальних операцій показав, що крім спеціальної техніки, потрібні й автомобілі для вантажів та пасажирів. Отже вперше чернігівські рятувальники отримали таку допоміжну машину – автофургон «Мерседес». Він був раніше конфіскований державною виконавчою службою за рішенням суду. Міністерство юстиції розподіляє такий конфіскат зокрема для потреб Збройних Сил, Нацполіції та, як у даному випадку, рятувальників.
Сергій Шкляр, заступник міністра юстиції: «Це те майно, яке було арештоване у виконавчому провадженні й не було реалізоване… Машина на ходу, передається безоплатно».
Також рятувальники отримали комплект обладнання, придбаний за кошти міського бюджету Чернігова: мотопомпу, мотор, бензопили, пожежні рукави.
За рік, що минає, підрозділи ДСНС області більше двох тисяч разів виїздили на пожежі та інші надзвичайні події і врятували 73 людини.

Передачі


ПогодаКурси валют