Get Adobe Flash player

«Сівер Модел Фест» став одним із найбільших в Україні форумів історичного моделізму (відео)

 

Учасники з 12-ти міст і понад чотириста моделей, багато з яких уже перемогли на конкурсах і готові поповнити колекції різних музеїв. У тому числі й Чернігівського історичного музею, який є організатором фестивалю.

Семирічний Аркадій зробив свої перші паперові моделі автомобілів і став наймолодшим учасником «Сівер Модел Фесту» в Чернігові.

Аркадій Покатилов, моделіст: «Сделал «Газель». Мы с папой вырезали, делали, клеили».

Із  420-ти моделей цивільної та військової техніки, які представлені на цьому фестивалі історичного моделізму, майже половина – це роботи дітей, вихованців гуртків та клубів технічної творчості. А серед тих, що створені дорослими, чимало втілюють особистий життєвий досвід моделістів. Володимир Левкович  із Ковеля знає, як влаштовані не тільки пластикові танки. Його танк і його екіпаж захищали Україну на Донбасі.

Володимир Левкович, керівник гуртків стендового моделювання Ковельської міської станції юних техніків: «З Черніговом мене зв’язує, крім моделювання, ще й служба в танковій бригаді… На Маріупольській трасі – між Волновахою і Маріуполем…. В роботі в мене є кілька моделей, присвячених теперішнім подіям. Мабуть, у наступному році я їх покажу».

А підштовхнув Володимира до моделювання досвід батька – теж танкіста. Ось ця модель «ІС-3» – згадка про нього.

Володимир Левкович: «Як пам’ять про батька – я колись побачив його фото на танку і це мене вразило тоді».

Чернігів традиційно є одним із лідерів в Україні з моделювання, розповідає Олександр Бондар – співробітник Чернігівського історичного музею, на базі якого він ініціював проведення фестивалю, де зібралися його однодумці з 12-ти міст України.

Олександр Бондар, старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею: «Чернігів відомий як оплот у розвитку моделей авіацій й флоту, але за 5 років вийшов і в лідери з паперового моделювання… Цей рух всесвітній – мої роботи, наприклад, викладаються в США… Тут стоять роботи, які перемагали на конкурсах… У нашому музеї є багато наших моделей, адже модель – це і є історія, до якої можна доторкнутися».

Багато юних моделістів стають конструкторами й інженерами. Та навіть уже й зараз одночасно з моделюванням освоюють і «велику» техніку. Восьмикласник із Чернігова Андрій Сірик не тільки перемагає на виставках, як-от із цією моделлю торпеди, а й навчається керувати вітрильним судном.

Андрій Сірик, вихованець клубу «Під вітрилом» Чернігівського центру туристично-оздоровчої та виховної роботи: «Складно було робити – велика деталізація. Працював десь чотири місяці».

Владислав Кириченко, керівник клубу «Під вітрилом»: «Влітку він під вітрилом ходить, а взимку займається моделізмом».

32 юних учасники «Сівер Модел Фесту» нагороджені дипломами, але головна винагорода – це спілкування та визнання з боку старших товаришів. До того ж частина цих моделей поповнить фонди різних музеїв.

 

Передачі


ПогодаКурси валют