Get Adobe Flash player

«Він повернеться». У Чернігові пройшла акція «Мій Крим» (відео)

 

День Криму пройшов у Чернігові. До міжнародного дня мігрантів влаштували акцію під символічною назвою «Мій Крим». Тематичні стенди, картини, фото, дитячі малюнки, виставка кераміки та виступи артистів – так громада виказує підтримку кримськотатарському народу та всім вимушеним переселенцям. До Чернігова знову приїхали представники Меджлісу.

Залишили Крим у 2014. Родини науковців-випробувачів прийняли рішення переїхати з Феодосії на материкову частину України. Спочатку був Миколаїв, а потім Державний науково-випробувальний центр ЗСУ передислокувався до Чернігова.

Анатолій Калія, командир батальйону зв’язку ДНВЦ ЗСУ: «Ми вийшли з частиною з Бельбека, а потім перевелися сюди».

Людмила Калія, дружина військовослужбовця: «Спочатку було дуже важко, а зараз наче вернулись до життя».

Чернігівщина для них рідна – родом з Прилук,  але рідним є і Крим – там прожили двадцять років. Окупація Криму – це тисячі змінених доль. На півострові залишили батьків і тепер бачать їх лише раз на рік. Голова родини Шапоренко, корінний кримчанин, залишив дім, але не службу в українському війську. Сьогодні військовим науковцям доводиться брати участь і в АТО.

Сергій Шапоренко, військовослужбовець ДНВЦ ЗСУ: «Виконання завдань у зоні АТО, це не наше завдання центру, завдання центру більш проводити випробування авіаційної техніки, техніки сухопутних військ. Оскільки зараз йдуть бойові дії, то доводиться виконувати завдання і в зоні АТО».

Родини кримчан у Чернігові вже обжилися: знайшли друзів, діти ходять до місцевих шкіл. Проте про свій Крим згадують практично щодня.

Наталія Шапоренко, дружина військовослужбовця: «Потяг до Криму, потяг до тої частинки де з’явилася дитина, все одно є і бажання з’єднатися ніде воно не зникає. Щоб не було кордону, не було тієї дистанції».

До міжнародного дня мігрантів вже вдруге проходить обласна патріотична акція «Мій Крим». До Чернігова приїхали представники Меджлісу кримськотатарського народу та громадської організації «Кримська родина».  Під час акції підбили підсумки конкурсу дитячого малюнку – малеча зображувала свої спогади про Крим.  Дана акція – акція солідарності з кримськотатарським народом і всіма мігрантами, вимушеними переселенцями з окупованих територій України.

Ільмі Умеров, заступник Меджлісу кримськотатарського народу: «В Крыму тоже достаточно много людей которые ждут, когда Крым вернется в Украину. И в Киеве достаточно сильная поддержка сейчас. Но тут есть один нюанс, необходимо обязательно изменить статус територии, которая сегодня называется Автономная Республика Крым, сделать ее національно-териториальной автономией, где источником государственности является право на самоопределение крымскотатарского народа».

Ахтем Чийгоз, заступник Меджлісу кримськотатарського народу: «Каждый крымский татарин, каждый гражданин Украины в равной степени должны не только говорить «Мы Крым», чувствовать так должен. Вот это и вернет Крым».

Те, що зараз відбувається на півострові, кримські татари називають «великим терором». Представники Меджлісу вважають, що такі акції мають проходити не лише на Чернігівщині, а й по всій Україні. Аби люди не забували: Крим – це Україна.

Анатолій Калія: «Не можна про його забути, віддати його навіть подумки. Треба пам’ятати, такі акції проводить. Треба вірити, та воно і буде так, він повернеться».

Передачі


ПогодаКурси валют