Get Adobe Flash player

У Носівці добудовують місцеву 5-ту школу – один із найбільш затяжних довгобудів на Чернігівщині (відео)

 

У Носівці добудовують місцеву 5-ту школу – один із найбільш затяжних довгобудів на Чернігівщині: школу зводять з перервами вже 27 років. Нарешті цієї зими приміщення почнуть опалювати, а з вересня наступного року школа прийме учнів. Завершення цього будівництва належить до головних проектів, які реалізовуються в Носівській об’єднаній територіальній громаді, котрій виповнюється рік від створення.

Коли ми питаємо жителів Носівської ОТГ, що їм дало створення громади (а вона існує рік – з 1-го січня 17-го), то насамперед згадують ремонт доріг і шкіл, у тому числі завершення довгобуду – Носівської школи № 5.

Валентина Усик, жителька с. Володькова Дівиця (Носвіська ОТГ): «Якщо ми будемо для людей думать – і не тільки про своїх дітей, а й про чужих – то ,конечно, це буде хорошо».

На відкриття 5-ї школи в Носівці дуже сподіваються: це дозволить розвантажити ті школи, які вже працюють, до того ж вивільнити приміщення для дитсадків, яких не вистачає.

Володимир Ігнатченко, голова Носівської об’єднаної територіальної громади: «Дуже велика частина дітей перейде сюди. Тут по місту треба буде й автобус, який би перевозив діток. Школа розрахована на 520 місць. При реконструкції ми будемо думати і про дитячі садки».

Будівництво школи розпочали ще до проголошення Незалежності, з того часу воно й ведеться з перервами.

Олександр Сичов, заступник голови Носівської ОТГ з питань житлово-комунального господарства: «Школа будується протягом 27 років. Неодноразово вона починала відбудовуватися й приходила в негодність».

Остаточна спроба завершити довгобуд стала можливою зі створенням у Носівці ОТГ. На ці роботи залучені кошти і з державного фонду регіонального розвитку, і з обласного бюджету, і з бюджету громади.

Олександр Сичов: «Їздимо, просимо про допомогу, свої вкладаємо. Щоб закінчити, потрібно подати тепло і проводити роботи по побілці приміщення… На завершення треба 12 мільйонів гривень».

Володимир Ігнатченко: «Добудуєм школу і у вересні наступного року відкриємо».

Роботи всередині приміщення стануть можливі, коли почнеться опалення від щойно привезених котлів.

Володимир Ігнатченко: «Будуть два котли: од деревини і на пелетах».

На обладнання котельні використані саме гроші громади. До створення ОТГ бюджети населених пунктів, які увійшли до неї, складали разом близько 20-ти  мільйонів гривень. Зараз бюджет об’єднаної громади становить майже 52 мільйони.

 

Передачі


ПогодаКурси валют