Get Adobe Flash player

Комісія обласного військкомату підтвердила останні в цьому році 12 статусів УБД (відео)

 

Воював у 2015, а статус учасника бойових дій отримав лише зараз — це при тому, що перепон у підтвердженні цього статусу стало значно менше, ніж ще минулого року. В обласному військкоматі, якому зараз належать повноваження з присвоєння статусу УБД, назвали ці перепони і запевнили, що його не вдасться отримати шахраям і злочинцям.

В довідці з військової частини в прізвищі солдата написали літеру «і», а в паспорті стоїть «и» — це найбанальніша причина, через яку він отримає статус учасника бойових дій не за два тижні — так має бути в ідеалі, а після того, як з усіх інстанцій комісія, що надає статус, отримає правильні документи. Один солдат з Чернігівщини відвоював на Донбасі в 2015, а  його заяву на присвоєння статусу комісія в обласному військкоматі розглядає на своєму останньому засіданні в 2017 році. «Військова частина дає документи на вхід-вихід в АТО з 28 серпня по 2 жовтня і другий вхід-вихід з 1 листопада по 15 листопада — там була відпустка, а другий раз солдат вже їздив звільнятись. Керівник сектору А, якого зараз вже й нема,  документи дає на перший вхід і останній вихід», кажуть члени комісії.

Солдат на комісію не приїхав — втомився від бюрократичної тяганини. Зрештою комісія вирішила таки підтвердити його статус УБД — після з’ясування всіх нюансів та різниці в законах. «На той час ще діяв закон без обмеження строку перебування — достатньо одного дня «увійшов-вийшов», пояснюють військовики.

Втім, подібні документальні невідповідності можуть пізніше ускладнити військовослужбовцям призначення пільг при нарахуванні пенсії.

Вадим Лільчицький, заступник військового комісара Чернігівського ОВК: «Один місяць там же рахується за три».

Серед об’єктивних причин найчастіше «затягують» отримання солдатом статусу учасника бойових дій відсутність частини документів — елементарно на початку АТО документація не завжди велась, могла бути втрачена під час бойових дій, і зміна норм, за якими документацію передали з штабів та структур в АТО в галузевий державний архів Міністерства оборони. Переписка іноді йде вже по 5-му колу.  Серед суб’єктивних причин — дехто із солдатів не поспішає оформлювати статус через посттравматичний синдром або інші особисті причини.

На Чернігівщині за статусом учасника бойових дій з початку АТО звернулось 670 солдат. 144 його підтверджували ще в Міністерстві оборони, решта вже в обласному військкоматі після передачі цих повноважень спеціальній комісії. До неї разом із працівниками комісаріату входять і ветерани АТО та активісти.

Альберт Черешко, керівнику Сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО в області:  «Я з моменту створення комісії в ній, 2 роки. Я задоволений тим, як вона працює, а наша функція і контролювати, і допомагати».

За час роботи комісії із 493 заяв 28 відправили на доопрацювання пакету документів — цим займаються фахівці військкомату, декілька чоловік отримали статус інваліда війни. А в цьому році трьом у присвоєнні статусу відмовили взагалі.

Вадим Лільчицький: «Разом  з тим, як вони подали документи, були вироки судів по ним у зв’язку з вчиненням кримінальних дій в зоні АТО».

Не вдасться і шахраям отримати «липовий» статус УБД, переконують у комісії.

Альберт Черешко: «Людина ж тільки подіє заяву. Всі документи збирає комісія і військкомат».

Останнє в цьому році засідання комісії завершили нагородженням — Альберт Черешко отримав відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції».

 

Передачі


ПогодаКурси валют