Get Adobe Flash player

Сімейний лікар. Етапи визначення (відео)

 

«Головний критерій вибору сімейного лікаря — це довіра до нього зі сторони пацієнта» — саме на цьому наголошують чернігівські медики, обговорюючи медичну реформу. До 1 липня наступного року можливість обрати свого лікаря і підписати з ним угоду надається переважній більшості населення, крім військовослужбовців та представників окремих відомств. Коли з’являться перші угоди і як бути тим, хто їх не складе — дізнавалися наші кореспонденти.

У вас є лікар, який доглядає вашу родину, ви до нього звикли і він вас влаштовує – до 1 липня наступного року фахівці радять підписати з ним угоду і  лікарня отримуватиме кошти від держави — в середньому 370 гривень на рік за людину.  Якщо є бажання довірити своє здоров’я іншому лікарю —  запитайте друзів, родичів, знайомих або зайдіть інформацію на сайті закладу — радять самі медики.

Лілія Запека, завідувач відділення ЗПСМ Чернігівської міської лікарні №1: «Чернигов — город небольшой, каждый друг про друга все знают и, я думаю, родственники, друзья, знакомые —  каждый посоветует доктора, к которому ходит сам».

В одній родині своєрідними «кураторами здоров’я» можуть стати декілька фахівців.

Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міськради: «Не є обов’язковою умовою, що вся родина повинна обслуговуватися у конкретного одного лікаря. Ні. Закон дозволяє обрати лікаря, якому пацієнт довіряє. Саме головне в цьому питанні — це довіра між пацієнтом і лікарем».

Декларація з сімейним лікарем  безстрокова і діє до моменту, поки ви не вирішите змінити фахівця. Проект документу знаходиться в розробці і що саме там буде поки що невідомо. Але спеціалісти заспокоюють населення.

Владислав Кухар: «Не підписання декларації не залишить їх без медичної допомоги. Це головне. А все інше — наша рутинна робота».

Медична реформа передбачає запозичення світового досвіду, коли 80% пацієнтів розпочинають і завершують лікування на первинній ланці допомоги.

Василь Гусак, головний лікар Чернігівського пологового будинку: «Відмінності в тому, що наші сімейні лікарі не мають настільки високого рівня, як наприклад, в  Канаді чи в Америці. Але я думаю, що пройде час і все одно треба цю реформу починати. Наші сімейні лікарі достатньо освідченні, просто їх мало».

А саме — 318 на майже мільйон мешканців області. Але угоди можна укладати  ще й з педіатрами, і з терапевтами.

Віктор Янголь, головний лікар Чернігівської міської лікарні №3: «Зміни на часі і від цього виграють і пацієнти, і медицина, тому що буде  здорова конкуренція між лікарями, лікарі можуть думати і запроваджувати інші методики, які потрібні пацієнтам».

Щодо селян, то, як свідчать представники обласної лікарні, де третина пацієнтів з районів, люди ставлять інші питання, серед яких вибір лікаря — не головне.

Валерій Чобітько, заступник головного лікаря обласної лікарні: «Люди не обізнані про реформу. Якщо в містах це легше зробити, то в сільській місцевості дуже великий радіус обслуговування. Тому питання як буде надаватися допомога. Якщо 15 км до райцентру або ОТГ, як буде все це відбуватись?»

Оксана Логвинчук, заступник головного лікаря Чернігівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги: «Сільські жителі в основному обслуговуються в одного лікаря, який є для них і хірургом, і невропатологом, і лором. Тому люди готові».

111 мільйонів гривень фінансової допомоги  на розвиток сільської медицини отримає наступного року Чернігівщина.

Галина Лисенко, в.о. головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом: «Ці кошти підуть на оснащення  закладів сільських, їх обладнання, апаратуру, оснащення. На реконструкцію та капітальні ремонти. Також передбачено службове житло для працівників».

Зі свого боку до процесу долучатимуться  і місцеві громади.

 

Передачі


ПогодаКурси валют