Get Adobe Flash player

На грип чекати слід у січні (відео)

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області відповідає середньорічному рівню, стверджують медики. За тиждень захворіло 3600 дітей та 1600 дорослих і це нижче епідпорогу на 50%. Така ситуація, за прогнозами фахівців, протримається до січня, коли прогнозується «візит»  трьох штамів грипу. Як захистити себе від небажаних гостей — дізнавалися наші кореспонденти.

Гонконг, Дрезден і Мічіган —  назви трьох штамів вірусу грипу, які, за прогнозами спеціалістів, завітають в Україну в січні наступного року. Лікування лише симптоматичне і єдиним дієвим щитом проти грипу є вакцинація — так кажуть медики.

Андрій Морозов, лікар-інфекціоніст: «Ліків не існіє, тільки вакцинація на даний час. Тому ваккцинуватись потрібно було в жовтні-листопаді».

На сьогодні в області проти грипу вакциновано 2 тисячі людей, з них 600 дітей привели батьки, оплативши медпрепарат за власний рахунок. Не пізно це зробити і зараз, обравши з чотирьох варіантів виробництва Франції, Нідерландів, Кореї та Китаю. Коштує ампула від 150 до 200 гривень і  при відсутності протипоказань вакцинація займе небагато часу. Андрій Морозов: «Піти до лікаря, замовити вакцину в аптечній мережі і про вакцинуватися».

А потім чекати 2-3 тижні, поки з’являться антитіла і почнуть захищати організм. Крім імунітету, лікарі радять не забувати про елементарні правила гігієни. Андрій Морозов: « Провітрювання приміщень, вологе прибирання, мити руки часто, коли знаходитесь в місцях скупчення людей, вірус грипу гине при вологості більше 50%».

Грип ходить по троє і двічі на рік — крім січня, повторні відвідини ймовірні ще й у березні.  За статистикою, чверть мешканців області перехворіє на гострі респіраторні захворювання, з них третина — «перегрипує». Щеплення, на думку фахівців, може знизити ризик зараження  вірусом на 50-60%.

 

Передачі


ПогодаКурси валют