Get Adobe Flash player

Нова початкова школа. Як працює пілот (відео)

 

Три місяці тому в сотні пілотних шкіл по всій Україні розпочали реалізацію освітньої реформи під назвою «Нова українська школа». Участь у цьому проекті в Чернігівської області беруть чотири школи у Чернігові, Прилуках, Ріпках та Ніжині. Вже з першого вересня наступного року абсолютно всі школи будуть працювати за новими програмами. Чого їм очікувати – в наступному сюжеті.

Минуло тільки три місяці, а результати, кажуть викладачі як на долоні. У одній із пілотних шкіл – Чернігівській загальноосвітній школі №25,  учасники проекту «Нова українська школа» підбили підсумки першого півріччя навчального року. У Чернігівській області першими реалізувати реформу початкової освіти погодились чотири навчальні заклади у Чернігові, Ніжині, Прилуках та Ріпках. Тепер вчителі діляться досвідом зі своїми колегами та планують подальшу роботу.

Світлана Колташова, вчитель початкових класів Ніжинської загальноосвітньої школи №10: «Ми пілоти. Було страшнувато, але я розуміла, що це великий крок вперед, який треба подолати, який потрібний для початкової освіти. Ми набрались сміливості і зробили цей крок так, що нам тепер вже не страшно».

В усіх населених пунктах, де є пілотні школи, місцева влада виділила кошти на оновлення освітнього середовища для малечі. Були закуплені нові меблі, підручники, забезпечені обладнанням інтерактивні класи. Новинкою став урок «Ранкова зустріч», під час якого діти спілкуються та знайомляться із темою, яку вони будуть вивчати протягом тижня.

Наталія Бібік, вчитель початкових класів Ріпкинської ЗОШ №2: «В мене наповнюваність класу 22 діток. Доволі великий клас. Змінилось загалом освітнє середовище. Дітки всі працюють в групах. Все мобільно, якщо потрібно провести урок у іншому форматі, все змінюється. Матеріалу дуже багато. Я можу вільно обирати те, що цікаво для моїх діток».

Змінили і звичний режим навчання. Діти у 1-2 класах не отримують оцінок. Також після перших двох уроків вони мають перерву 40 хвилин для відпочинку. Вчителі кажуть, діти за таких умов почуваються вільними і з задоволенням ходять до школи. У державному бюджеті 2018 року передбачено 1 мільярд гривень на розбудову початкової школи. Тож наступного року зміни торкнуться і інших навчальних закладів України.

Анатолій Заліський, директор Чернігівського обласний інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського: «В кінці січня Міністерство розпочне перший етап підготовки. Він буде в онлайн-режимі. Таким чином вони будуть проходити навчання».

Загалом по Україні наступного року близько 22 тисяч вчителів будуть набирати перші класи. З першого вересня реформа початкової школи запрацює  у всіх навчальних закладах.

 

Передачі


ПогодаКурси валют