Get Adobe Flash player

Сьогодні виповнився рік з дня аварії будинку в Чернігові по вулиці Попудренка,16 (відео)

 

Досі невирішене питання про надання постійного житла відселеним зі зруйнованого будинку мешканцям. Триває розгляд у суді кримінальної справи щодо причин аварії. На будинок накладений арешт, як на речовий доказ у цій справі, тому до його відновлення не можуть приступити, хоча існує відповідний проект. Зі свого боку переважна більшість відселених громадян, з якими спілкувалися наші журналісти, категорично не хочуть повертатися до цього будинку.

Рівно рік тому, 12 грудня 2016 року стався обвал торцевої частини житлового будинку у Чернігові по вул.Попудренка,16 (колишнього гуртожитку швейної фабрики). При цьому загинула одна людина – 25-ти річна Анастасія Дерев’янко і одна людина була травмована. Практично повністю зруйновано шість квартир. З аварійного будинку були відселені 196 мешканців.

Зараз переважна більшість з них не бажають повертатися до колишніх осель, навіть якщо будинок відновлять.

Ірина Скворок,  потерпіла: «Востанавливать бесполезно. Они гарантию дают пять лет. Что через пять лет будет неизвестно. Аналогичная ситуація будет – жертвы».

Лариса Величко, потерпіла: «Рік як ми в невідомості., ми підвішені і страшно подумать, що вони затіють тут якийсь ремонт. Який ремонт?!»

Наталія Веремій, потерпіла: «Сюда возвращаться нельзя. Оно с каждым днем все больше разрушается. Если что и сделают с ним, то оно рухнет и будет жертв намного більше».

Цієї осені в Новозаводському суді Чернігова почався розгляд по суті кримінальної справи проти колишнього начальника КП «Новозаводське» В’ячеслава Ніколенка, котрого звинувачують у службовій недбалості, яка спричинила аварію. Сам Ніколенко заперечує свою вину.

В’ячеслав Ніколенко, колишній начальник КП «Новозаводське»: «Я не чувствую себя виноватым в разрушении этого дома по одной единственной причине, об этих проблемах я узнал в день розвала. Это был звонок неплановый, на него должны были в течении 15 секунд отреагировать. Но я услышал об этом только на планерке. Где-то в три – пол-четвертого».

Частина відселених мешканців живуть у родичів, або придбали нове житло, але частина досі розселена по гуртожитках. Ми відвідали один з них на вул.Ціолковського,14. Зараз це гуртожиток №6 ЧНТУ. Люди, які оселилися тут, вдячні за допомогу, зібрану через благодійний фонд: це дозволило придбати побутову техніку для кухні і душову кабіну. Але разом з тим вони нарікають на погані побутові умови в кімнатах: вони продуваються протягами і стіни вкриває грибок. В одній з кімнат ми одразу відчули різкий неприємний запах, навіть дихати важко.

Світлана Терещенко, потерпіла: «Окно очень плохое, черное, грибок. Окна текут, из-за этого все гниет. Вот весь угол тоже. И запах стоит сырости».

Тетяна Портянко, потерпіла: «Сказали, що під зливом з вулиці нема цегли. Тому там велика дірка, яка загороджена була фанерою чи гіпсокартоном. Воно пропускало вітер і сказали, що не можна з цим нічого зробити. Тому що якщо зачепити його, то общага може впасти так само, як і наша».

Сьогодні в міськраді відбулася зустріч колишніх жителів будинку на Попудренка,16 з керівництвом міста. Як повідомив заступник міського голови Олександр Атрощенко, позиція влади не змінилася: мешканцям пропонують повернутися до будинку, котрий збираються ремонтувати. Але коли це буде так само не знають, бо з будівлі не знятий арешт.

Олександр Атрощенко, заступник Чернігівського міського голови: «Тендер прошол, определен победитель, есть експертиза, что я могу еще сказать. Если будет капитальный ремонт произведен, то никаких вопросов не будет. Только когда суд снимет арест можно будет о чем-то говорить».

За даними з майданчика електронних закупівель «ProZorro» відбудова аварійної споруди коштуватиме 14 мільйонів 125 тисяч гривень. Принаймні таку суму запропонувала компанія підрядник.

 

Передачі


ПогодаКурси валют