Get Adobe Flash player

Нове в ЗНО (відео)

 

Математика, англійська мова і фізика наступного року стануть фаворитами зовнішнього незалежного оцінювання. Про це йшлося в розмові з представниками Київського регіонального центру оцінювання якості освіти та Національного університету «Чернігівський колегіум». Коли розпочнеться реєстрація учасників,  скільки можна буде обрати предметів, з яких складатимуть тести,  і чому 6 серпня стане важливою датою для абітурієнтів-бюджетників — далі в сюжеті.

Одинадцятикласникам буде чим зайнятися на зимових канікулах —  до кінця грудня всі заклади вищої освіти мають оприлюднити на сайтах правила прийому, каже Віталій Барбаш, начальник підготовчого відділення  Національного університету «Чернігівський колегіум». Він же радить ретельно передивитися умови вступу і зважено обрати навчальні предмети.

Віталій Барбаш,  начальник підготовчого відділення  Національного університету «Чернігівський колегіум»: «Я всім кажу, не треба лякатися електронного вступу. Насправді це дуже класна річ. Сидячи вдома в Мені чи Коропі в садочку під вишенькою, маючи на колінах ноутбук, можна подати 7 заяв протягом 15 хвилин».

Зовнішнє незалежне оцінювання пройде з 22 травня по 14 липня 2018 року. Зареєструватися учасники можуть  з 6 лютого до  19 березня і обрати щонайбільше чотири  навчальні предмети з одинадцяти. На Чернігівщині ЗНО складатимуть більше 9 тисяч школярів. Спеціалісти радять при реєстрації використовувати лише документальні фотографії і утриматися від зображень з вечірок та відпочинку.

Віталій Барбаш: «Потім ця фотка буде у вашому студентському квитку. І соромно в тролейбусі буде кондуктору показувати. Якщо  вона там не зовсім адекватна. Був у нас  випадок. Коли один з почуттям гумору вступник завантажив зображення панди. І з цією пандою мала клопіт вся Україна».

Випускникам старшої школи результати ЗНО з трьох навчальних предметів будуть зараховані як державна підсумкова атестація. Обов’язково складається українська мова і література, на вибір — математика або історія України та ще один предмет з переліку: біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька  та французька мови. З новацій — два рівня складності при тестуванні з іноземних мов та аудіювання, яке передбачає прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Світлана Сакаєва, директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти: «Оцінюватися результати здобуття іноземної мови у навчальної мови у навчальному закладі буде теж за двома рівнями. Окремо академічного рівня,  окремо —  для профільного».

Наступного року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури проходитимуть учні та студенти  професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які здобуватимуть повну загальну середню освіту.

Світлана Сакаєва: «Ще одна цікава новинка вступної кампанії – хто буде вступати на базі дев’яти класів, їх також будуть брати за документом, що посвідчує  особу, тобто повною мірою буде застосовуватися Закон України про отримання карток з 14 років».

Основна сесія зовнішнього оцінювання розпочнеться 22 травня з математики і завершиться тестом з хімії 13 червня. А вже 21 червня учасники тестування дізнаються про  результати на своїх офіційних сторінках.  І до 18 години 6 серпня щасливчики мають особисто подати документи на бюджетне навчання. Зробити пізніше це буде неможливо.

 

Передачі


ПогодаКурси валют