Get Adobe Flash player

Переможця міжнародної гри «Віват, інтелект!» визначено (відео)

 

Серед чотирьох команд із України та Білорусі обрали найсильнішу. Фінал був напруженим. У журі вже закінчилися додаткові запитання, а хто із учасників кращий – досі невідомо. Як виходили із ситуації і чим ще запам’яталася яскрава гра, дивіться на каналі «Сівер» шостого січня. А поки-що тільки трохи привідкриємо завісу.

Старшокласники з Ніжина, Тернопіля, Одеси та Гомеля – всіх їх об’єднав інтелект. Чернігівська філія національної суспільної телерадіокомпанії України традиційно провела Міжнародну телегру «Віват, інтелект!». Гості з інших міст та сусідньої Білорусі змагалися з переможцем обласного етапу – ніжинською командою «Кліо». І хоч інтелектуальній програмі вже вісім років і організатори мають великий досвід, сказати, що готуватися до проведення гри з кожним разом легше, не можна.

Ольга Конопацька-Плєхова, автор і ведуча програми «Віват, інтелект!»: «В цьому році до нас в результаті децентралізації приєдналися команди ОТГ. І  у нас були такі ігри, де замість чотирьох було по п’ять команд, по десять раундів. І запитань потрібно було півтисячі, а це авторські запитання, ми багато думали, багато вигадували. Все начебто вдалося. Це один із найяскравіших сезонів за вісім років існування «Віват, інтелект!».

Міжнародна гра дійсно була напруженою, команди зібралися сильні. А ще дуже креативні, адже у боротьбі за перемогу мало не зламали мікрофон, з’їли те, що в чорному ящику, а відповідаючи на одне із запитань, повідомили, що в середні віки існувала професія гранатометника. Вболівальники підтримували учасників дуже емоційно.

Вперше на «Віват, інтелект!» до Чернігова приїхала команда «Синхрофазотрон» із Тернопільської гімназії імені Франка. Хлопці й дівчата регулярно грають в «Що? Де? Коли?», їздять на Всеукраїнські змагання. Стати переможцями цього разу не пощастило, проте грою задоволені.

Команда «Синхрофазотрон» (м.Тернопіль): «Гарно, мені сподобалося, ми програли, але ми не падаємо духом. Ми команда справжня, тож будемо підтримувати один одного і досягати нових вершин в сфері інтелектуальних ігор. Бачите – інтелектуальні ігри (показує надпис на футболці)».

Галина Ремез, тренер команди «Синхрофазотрон» (м.Тернопіль): «Ми завжди сподіваємося на наш досвід, той, який ми отримуємо гарний, на гарних друзів, і на те, що ця команда в майбутньому так само, як за столами ігровими, буде вирішувати життєві питання на рівні свого життя, міста і нашої країни».

У міжнародних змаганнях і журі міжнародне. Володимир Александронець представляє Гомельський палац культури для дітей та молоді. Вважає, такі змагання виховують у дітей розуміння важливості співдружності й співпраці. Каже, порадувала особлива атмосфера гри.

Володимир Александронець, завідувач відділу Гомельського обласного палацу творчості дітей і молоді: «Атмосфера дружби, взаєморозуміння і підтримки тут дуже яскрава, тому ми їдемо з великим задоволенням, що відвідали Україну, Чернігів, зустрілися зі своїми друзями і знайшли нових».

«Гарячі голови» — так називається гомельська команда. Дехто з її учасників на грі вперше, а хтось вже має досвід. Та однаково цікаво всім. До змагань готувалися, але трохи не дотягнули до фіналу.

Команда «Гарячі голови» (м. Гомель, Білорусь):«Мы ходим на тренировки в нашем Гомельском дворце творчества детей  молодёжи. Мы тренируемся как по отдельности каждый человек, так и командой, играем в различные игры, которые помогают нам на турнирах. То, что не смогли, конечно, наша вина. Ну недоработали. Это, конечно, делает комплимент другим командам, что они смогли и были кое-где умнее нас. В вашем замечательном городе я не первый раз, а на такой гульні – упєршиню. Очень много впечатлений, впечатлён добротой, гостинностью».

Білоруські учасники обіцяють розповісти друзям, як класно в Україні. А ще – виконати українські патріотичні пісні, які тут вивчили.

У фіналі зустрілися «Знавці» з Одеси і, вже традиційно, «Кліо» з Ніжина. Та хто ж стане переможцем, визначити не могли дуже довго. Складно було не лише командам, а й журі. Як саме проходила боротьба і чому буквально в останні секунди перемога дісталася все ж таки ніжинцям, дивіться на каналі «Сівер» шостого січня.

Ольга Конопацька-Плєхова, ведуча програми «Віват, інтелект!»:«Запрошуємо всіх глядачів дивитися, у нас і атмосфера класна, і запитання класні, і відповіді не менш класні, і команди класні. Дивіться «Віват, інтелект!» і будьте розумними!»

 

Передачі


ПогодаКурси валют