Get Adobe Flash player

З Чернігівщини до зони АТО поїдуть ангелики, зроблені руками деснянських дітей (відео)

А разом з ними привітання зі святом – з Днем Збройних Сил України і побажання скорішого миру. Допомагала робити святкову листівку для солдат Перша леді України Марина Порошенко.

 

Слова мир та патріотизм для них не порожні, їх батьки – військовослужбовці Збройних Сил України. У Деснянському навчально-виховному комплексі з початкової школи діє волонтерська група. Зараз її учасники роблять святкових ангелів – листівочки на передову. Допомогла їм в цьому і Перша леді України. Марина Порошенко, дружина Президента  України: «Боже, бережи нашу Україну і наших воїнів. Ми і зараз всі живимо з молитвою, щоб на нашу землю прийшов мир, наші захисники були з сім’ями, щоб вони бачили як ростуть їх діти. І ми дуже пишаємося нашими воїнами, які показують приклад як треба любити Україну».

 

Тут світло і затишно, а ще дуже яскраво – так кажуть учні другого класу Деснянського навчально-виховного комплексу про Медіатеку, яка щойно відкрилась у їх закладі. Настя Островко, учениця 2-Б класу Деснянського НВК: «Мені найбільше сподобалася книжка «Червона шапочка». Там є «Уно» і «Монополія».

 

Медіатека — це як бібліотека, але більш сучасна її форма. Тут і ком’ютери, і книжки з іграми, але головне — створено простір для розвитку дитини в залежності від її потреб. Тетяна Заболотна, вчитель 2-Б класу Деснянського НВК: «Ми дуже полюбляємо в цьому кабінеті навчатися, бо для наших дітей є всі можливості для навчання: це і комп’ֹютери, це можливість показати відео, і така домашня атмосфера, де діти можуть відпочити і цікаво провести дозвілля».

 

У Деснянському НВК це перша Медіатека – для дітей початкової школи, але вже у наступному році, обіцяє директор закладу, буде Медіатека і для старших учнів. Костянтин Римарєв, директор Деснянського НВК: «В Медіатеці ми маємо крім художньої літератури також інтерактивні засоби отримання інформації і мультимедійний комплекс, сама Медіатека ділиться на кілька зон, кругова зона – де діти спілкуються між собою, робоча зона, інтерактивні засоби, зона трансфомремерів – працюють в групах».

 

250 тисяч гривень пішло на облаштування Медіатеки у Деснянському НВК. Це гроші як благодійного фонду Порошенка, так і з місцевого бюджету. В квітні між облдержадміністрацією та фондом було підписано Меморандум про співпрацю з розвитку інклюзивного середовища. На сьогодні на Чернігівщині працює шість Медіатек, керівництво області обіцяє – до кінця року їх буде вже вісім. Марина Порошенко: «Такі приміщення мають з’являтися в кожній школі, а якщо це школа, яка працює за інклюзивною формою освіти, де є діти з особливими потребами, такі приміщення використовуються для того, щоб діти могли займатися за індивідуальним планом розвитку і за індивідуальною програмою з корекційними педагогами».

 

Якщо в Десні інклюзивний клас тільки відкрили – він запрацював з 1 грудня, до цього часу дитина була на індивідуальному навчанні, то в 30-й школі Чернігова інклюзивних вісім класів, де поруч з звичайними учнями вчаться 13 дітей з особливими освітніми потребами. Олена Скорко, директор Чернігівської ЗОШ №30: «Вони живуть повноцінним життям, вони мають друзів, вони соціалізовані, адаптовані – а це найголовніше, що треба для дитини. Вона не сидить дома, вона не відокремлена від суспільства».

 

Аби діти-візочники могли бувати на всіх уроках, а не лише на тих, що проходять на першому поверсі, в школі для них придбали й спеціального підйомника. І тепер такі діти, як Аня Бойко, мають доступ до знань. Анна Бойко, учениця Чернігівської ЗОШ №30: «Предмети я люблю всі. Я не можу обирати. А тепер зможу і на працю ходити і на інші предмети, такі, що на інших поверхах. З наступного року у нас хімія і фізика, на третьому поверсі, раніше у мене не було можливості туди дістатися, зараз така можливість є».

 

В цій школі Аня з першого класу і її однокласники давно звикли, що з ними поруч така особлива дівчина. Аня каже, увагу на її фізичні вади ніхто не звертає. Сьогодні Аня живе повноцінним життям і в переддень свята разом з Першою леді країни надсилає захисникам свої побажання. Анна Бойко: «Хоробрості, щоб не боялися іти вперед, тільки перемагали, щоб захистили нашу країну».

Передачі


ПогодаКурси валют