Get Adobe Flash player

Марина Порошенко у «Відродженні»: «Це реабілітаційний центр європейського рівня» (відео)

У центрі реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» проведено масштабну реконструкцію. Гроші на неї виділено з державного та обласного бюджетів. У добудованому корпусі серед іншого є басейн з гідромасажною ванною, тренажерна зала, кабінет соціально-побутової реабілітації. Оглянути нові приміщення приїхала дружина Президента України Марина Порошенко.

 

Масштабна реконструкція обласного центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» почалася у жовтні 2016-го року за рахунок державної субвенції  — 11 мільйонів гривень, та коштів обласного бюджету, з якого  виділено понад три мільйони. На сьогодні добудовано триповерховий корпус, проведено внутрішні роботи. Зокрема, створено басейн. Василь Пасічник, директор обласного центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження»: «Це один із важливих методів реабілітації дітей, особливо з ДЦП, бо водні процедури не лише розслабляють, а дають дитині можливість краще адаптуватися до життя. І значно розширили блок гідромасажний: було лише дві ванни, а зараз чотири, ще й кабіна є».

 

Облаштовано також п’ять додаткових приміщень харчоблоку, музичну залу, залу лікувальної фізкультури. Добудовано кабінет соціально-побутової реабілітації та тренажерну залу. Ознайомитися з поліпшеними умовами реабілітації дітей приїхала дружина Президента України Марина Порошенко. Вона у «Відродженні» вже вдруге. Марина Порошенко, дружина Президента України: «Це вже реабілітаційний центр європейського рівня. Є всі умови для того, щоб дитина могла отримувати медичну допомогу, причому в загальному обсязі, у всіх напрямках».

 

«Відродження» — це перший в Україні заклад саме комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Василь Пасічник розповідає, таку ідею необхідно було довго пробивати і через великий супротив, долати так звану відомчу розрізненість. Адже за реабілітацію людей з інвалідністю відповідають чотири міністерства, і якщо під кожне створено окремі центри з певними послугами, батькам потрібно возити дітей із одного в інший. Та, зрештою, зрушення сталися на рівні всієї держави. Василь Пасічник: «Зараз всі центри будуть називатися центрами комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. А це значить, що буде працювати мультидисциплінарна команда: лікарі, педагоги, соціальні працівники, щоб загальними зусиллями допомогти адаптуватися в життя».

 

Марина Порошенко відзначає, наявність таких центрів і підтримка їх державою показує, наскільки цивілізоване наше суспільство: «Ми дбаємо не тільки про сьогодення, ми вже дивимося у майбутнє для того, щоб захистити кожну дитину, які б потреби вона не мала, це дуже важливо, дуже гуманно і це виховує наше суспільство».

 

Дружина Президента каже, завдяки «Відродженню» у батьків з’явилася надія, що їхні діти матимуть захищене майбутнє: зможуть соціалізуватися, покращити свій стан здоров’я і в майбутньому отримати якісну освіту.

Передачі


ПогодаКурси валют