Get Adobe Flash player

Школярі й студенти з Чернігівщини проектують роботів (відео)

А ще — вдосконалюють польоти на космічних кораблях, пропонують кращі методи лікування й знають, як вирішувати економічні проблеми України. Сьогодні в Чернігові пройшла перша (фактично всеукраїнська) науково-практична конференція для учнівської та студентської молоді.

 

Дев’ятикласниця Ольга Дзюгал своєю доповіддю розпочала науково-практичну конференцію «Новітні технології сучасного суспільства» в Чернігівському технологічному університеті, точніше роботу однієї з секцій – природничої. Школярка дослідила демографічну ситуацію в Україні на прикладі рідного села. Це робота на межі географії й економіки.

 

Учасники з інших міст і сіл приїхали з учителями, як і у випадку Олі. Втім, їй не звикати до подорожей і таких заходів: школярка кілька разів перемагала в олімпіадах.

 

Тут зібралися понад 70 обдарованих  учнів та студентів із Чернігівщини, а також Києва, Запоріжжя, Вінниці та Хмельницького. Тож фактично це перша учнівська наукова конференція зі всеукраїнським статусом … і світовим науково-інноваційним рівнем. Наприклад, Богдан Бурий з Чернігова знає, як вдосконалити керування польотами космічних кораблів.

 

Тут шість секцій: математичних, природничих, комп’ютерних, економічних наук і дві технічних секції. Зокрема, пропонується багато розробок з програмування.

 

Доповіді учасників уже опубліковані в збірнику матеріалів конференції. Крім того, для захисту інтелектуальної власності юним науковцям пропонуватимуть оформити в разі необхідності патенти.

 

Одночасно з науковою конференцією в технологічному університеті пройшов обласний етап турніру юних винахідників і раціоналізаторів. Двадцять років тому цей всеукраїнський турнір засновано саме в Чернігові, тож тепер організатори двох заходів фактично об’єднали зусилля.

 

В подальшому організатори – ЧНТУ та регіональне відділення Малої академії наук – мають намір працювати напряму з усіма школами та вишами області, запрошуючи на наступні конференції талановиту молодь.

Передачі


ПогодаКурси валют