Get Adobe Flash player

Студенти проти СНІДу (відео)

 

«Бути толерантним з ВІЛ-інфікованими» — під таким закликом студенти Національного університету «Чернігівський Колегіум» провели  акцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Проблему, що має одразу дві важливі сторони — медичну і соціальну, сьогоднішня молодь намагається не ігнорувати і між коханням і ризиком обирає здоров’я. Чому в новому поколінні більше прагматиків, ніж романтиків – дізнавалися наші кореспонденти.

Владислав Зоренко, студент Чернігівського педагогічного університету, один з учасників акції, присвяченої Всесвітньому дня боротьби зі СНІДом, каже, що його ставлення до проблеми спокійне і врівноважене. І якщо поруч навчатиметься ВІЛ-інфікована людина, спілкуванню це не зашкодить.

Владислав Зоренко, студент: «Моє ставлення буде, скажімо так, нейтральним. Адже я впевнений, якщо він знає, що хворий, то він лікується. І я знаю всі засоби застереження від цієї хвороби і в цілому це буде нейтральним».

Але якщо поставити питання трохи по-іншому і змусити зробити вибір між коханням і власним здоров’ям, представник покоління прагматиків відповідає, майже не вагаючись.

Владислав Зоренко, студент: «Це неймовірно… але здоров’я важливіше».

Аби ніколи не стояти між почуттями і безпечним майбутнім, потрібні знання, кажуть студенти. Батьки, вчителі, представники соціальних служб — в такому порядку називає джерела інформації інша учасниця акції, Ірина Жара.

Ірина Жара, студентка: «В моїй групі, я вважаю, це буде дуже толерантне ставлення, ми все ж таки психологи. А я взагалі ставлюся до будь-кого толерантно, терпимо, тому що всі ми люди, всі ми маємо право на життя, на спілкування, на те, щоб нас приймав соціум».

Як свідчить статистика, кожні сім хвилин інфікується один українець.

Ганна Жара, доцент університету: «Якщо брати статистику міста Чернігова, то на сьогодні три людини зі ста мають вірус в своєму організмі. Це за офіційними даними. Неофіційна статистика показує, що цю цифру можна множити на 4. Я знаю таких людей, навіть серед моїх близьких знайомих є такі люди, і приблизно з 2010 року, коли програми інформування були впровадження, толерантність росла і стали розуміти, що критичної загрози нема. Але є люди, які бояться інфекції і снідофобія все ще існує».

Хтось знає  — і приховує, хтось не знає —  і далі розповсюджує. За темпами поширення епідемії ВІЛ-СНІДу Україна залишається в першій трійці європейських лідерів. Щороку фіксується 15 тисяч нових випадків зараження. І головною зброєю проти епідемії залишається почуття відповідальності.

Ганна Жара: «Треба давати правдиву інформацію, не залякувати і вчити молоду людину бути відповідальною».

Бути відповідальними за себе і здоров’я оточуючих – це врешті-решт, берегти і цінувати життя. Студенти закликають не бути байдужими у боротьбі за здорову націю.

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют