Get Adobe Flash player

З 1-го грудня — «Грудневі театральні вечори» (відео)

На цій сцені в буквальному сенсі виросли цілі акторські династії з різних міст, визріли творчі експерименти, а гості й господарі стали однією сім’єю. Найстаріший в Україні театральний фестиваль «Грудневі театральні вечори» в Чернігові зустрічає ювілей: на першому тижні грудня він відбудеться втридцяте.

 

У  Чернігові пролунає «Варшавська мелодія», «Дві дамочки вирушать в напрямку півночі», і ми станемо свідками «Останнього приземлення». Це назви вистав – а всього їх буде п’ять на «Грудневих театральних вечорах» у Чернігівському Молодіжному театрі. Фестиваль у Чернігові особливий щонайменше в двох відношеннях: він найстаріший в Україні й тут актори ніколи не змагалися, а завжди тільки вчилися, навіть досвідчені, і зростали театральні династії – згадують господарі. Геннадій Касьянов, директор Чернігівського Молодіжного театру, режисер: «Це чоловік, дружина, син – і буває, що вони грають в одній виставі». Володимир Банюк, актор Чернігівського Молодіжного театру: «Ми просто «вмирали» (в лапках) від сліз і від сміху… А тут немає змагальності, номінацій немає. Це можливість повчитися. Ніколи не соромно вчитися у своїх колег, навіть у студентів. А тут немає змагальності, номінацій немає: вони просто показують свою творчість чернігівському глядачеві».

 

Так само родинами сюди приходять глядачі, і за час фестивалю для всіх встановлюється сімейна атмосфера. Алла Пушкіна, головний адміністратор Чернігівського Молодіжного театру: «Они приезжают за атмосферой. Мы сами готовим им еду… Они понимают, что они дома, им комфортно, им уютно и приятно, что они встречаются не только со зрителями, а и со всем коллективом театра».

 

Цього разу – на ювілей – майстерні «Театр у кошику» зі Львова, лабораторія «Театр на Чайній» з Одеси і колективи з київських Театру на Подолі, імені Лесі Українки й майстерні Миколи Рушковського везуть у Чернігів і ліричну драму, й чорну комедію, й випробувану часом класику, й прем’єрний показ нової вистави. Геннадій Касьянов: «Відбудеться прем’єра. Ліда Данильчук, актриса – це вже сучасна історія українського театру. Вона грала на багатьох сценах світу».

 

За тридцять років знаменитостей на цій сцені не бракувало: «хрещеним батьком» театру вважають Миколу Рушковського, Ігор Славінський бере участь у кожних «Грудневих вечорах» майже з самого початку, Ада Роговцева – одна з найвірніших партнерів фестивалю (про неї говорять як про члена родини). Олексій Биш, актор Чернігівського Молодіжного театру: «Ада Миколаївна  була на виставі, і  водій, який її привіз, поїхав додому, поки тривала вистава, набрав картоплі, капусти, консервації і все це подарував Аді Миколаївні».

 

Така взаємодопомога, очевидно, й дозволила зберігати фестиваль 30 років (за цей час поставлено понад сто вистав). Володимир Банюк: «Навіть у найскрутніші часи – середину 90-х – фестиваль жодного разу не відміняли, розумієте?».

 

Може через «сімейні» традиції, а може через невеликий глядацький зал (100 місць), всі квитки на вистави були розкуплені вже за тиждень до фестивалю, який триватиме з 1-го по 5-те грудня.

Передачі


ПогодаКурси валют