Get Adobe Flash player

Міжнародний Трейд-клуб вважає Чернігівщину перспективною для співпраці (відео)

Представники організації, яка об’єднує шістдесят країн світу, відвідали нашу область. Мета візиту – встановити ділові контакти та обмінятися пропозиціями щодо можливого співробітництва. Головне для іноземних гостей – вивчити умови, які надаються потенційним інвесторам.

 

Машинобудування і сільське господарство, а також енергоефективні рішення, які можна впровадити як у промисловості, так і соціальній сфері – такі напрямки співпраці з Україною цікавлять Словаччину. Радник Посольства Словацької Республіки в Україні Роман Жатко очолює делегацію Міжнародного трейд-клубу, яка приїхала на Чернігівщину вивчити можливості співробітництва. Трейд-клуб – це громадська організація, що об’єднує представників шістдесяти посольств іноземних держав і міжнародних організацій, акредитованих в Україні. Вони організовують поїдки регіонами нашої держави, спілкуються з владою та підприємцями. Роман Жатко, радник Посольства Словацької Республіки в Україні: «Решающую роль играют условия, которые будут предоставлены потенциальным инвесторам. В том и суть, чтобы и ваши люди смогли сориентироваться, что хотят предприниматели из наших стран, члены Трейд-клуба, с другой – чтобы и мы могли тоже передавать информацию в наши страны».

 

Чернігівщина всього за півроку вийшла на перше місце в Україні з приросту інвестицій, а за обсягом залучених коштів знаходиться на дванадцятому. Мета – увійти в десятку. Юлія Свириденко, в. о. першого заступника голови облдержадміністрації: «Мы готовы предоставить здесь режим поддержки полной для любого инвестора, и двери к губернатору у нас открыты, и мы готовы на абсолютно открытых и прозрачных условиях показывать те проекты, которые есть, те площадки, которые мы предоставляем».

 

За словами Юлії Свириденко, перше, на що зважується іноземний партнер, — це торгівля. Це дає можливість побачити умови роботи, дізнатися про відкритість бізнесу. Після цього співпраця може стати більш серйозною. Міжнародний товарообіг України з Євросоюзом – 37%, близько 30% — з країнами південно-східної Азії. З Російською Федерацією – зменшився до семи. Сергій Самоненко, директор ПСП «Вимал»: «То есть мы за последние два десятка лет оборвали цепь, на которой мы сидели, как собака, на цепи РФ, имея с ней товарооборот 90% и чем они нас шантажировали. Другими словами: есть они или нет для нас роли практически никакой не играет».

 

Представники Трейд-клубу – не підприємці, а дипломати. Їх цікавлять різні галузі можливого співробітництва, намагаються охопити всі основні. Одна з них – аграрна. Роман Жатко: «Сельское хозяйство – одна из больших возможностей для Украины и для наших стран, которые, скажем, как Словакия, маленького размера. У нас очень много гор, у вас очень много земли очень хорошей, очень большие перспективы».

 

Відповідно великі перспективи міжнародного співробітництва у аграрної Чернігівщини. Головне, вважають представники Трейд-клубу, надавати людям інформацію. Адже через її брак можуть не відбутися дуже важливі проекти.

Передачі


ПогодаКурси валют