Get Adobe Flash player

Що буде з електрикою на Смолинському торфозаводі? (відео)

Місяць на «Смолинському тофрозаводі» — філії державного підприємства «Чернігівторф» збої у виробництві. Прес, що виробляє торфобрикет, виходить із ладу. Причиною того працівники підприємства, з якими спілкувалась наша  знімальна група, називають нестабільну роботу електромереж.

 

У режимі невизначеності працівники державного підприємства — Смолинського торфобрикетного заводу місяць. Нестабільність роботи електромережі не дає нормально працювати: лінія по виготовленню торфобрикету запрацювала, а потім різко зупинилася, розповідає начальник брикетного цеху Микола Мойсієнко. Доводиться брати лом та кувалду і вручну вибивати торфобрикет із матричних вузлів, аби потім заново запустити виробництво.

 

У 16-му році після трирічного простою Смолинський торфозавод, що був на межі банкрутства, відновив свою роботу. Розширився і штат – тепер тут працює майже 90 людей. За добу можуть випускати від 90 до 130 тонн торфобрикета. Улітку 17-го був рекорд -140 тонн. Можуть випускати і більше, розповідає директор заводу Валентина Огієнко. Смолинський торфобрикет продають як промисловим підприємствам, так і сільради закуповують, дитсадки, школи, медичні заклади.

 

Тепер отримують претензії від споживачів — коли ж буде торфобрикет. Сировина для виробництва є, люди є, не зрозуміло, що коїться  з електромережею. Через нестабільну роботу заводу виконати зобов’язання не можуть.

 

Знайти спільну мову з «Обленерго» та виявити, у чому причина нестабільної подачі електроенергії, намагались: у четвер делегація заводу приїхала до енергетиків. Шукали на заводі причину невдачі і «у собі» — за словами директора, несправностей не виявили.

 

Завод сьогодні працював з перебоями. Від завтра на підприємстві вивчатиме ситуацію спеціаліст-енергетик, який має зробити свої висновки.

Передачі


ПогодаКурси валют