Get Adobe Flash player

Чернігівщині потрібні трактористи (відео)

А ще – токарі та швачки. Уже понад десять років на ринку праці області користуються великим попитом робітничі професії. Допомогти старшокласникам правильно обирати майбутню діяльність, а студентам – знайти достойну роботу, покликані тренінги від фахівців служби зайнятості.

 

Ситуація на ринку праці, перспективи працевлаштування та наслідки «тіньового» заробітку – про все це студенти старших курсів дізнаються на зустрічах із фахівцями служби зайнятості. Така робота ведеться у всіх вищих навчальних закладах, а з Чернігівським національним технологічним університетом вона систематизована. Виш підписав меморандум про співпрацю із Чернігівським міським центром зайнятості, і його представники щочетверга проводять заняття зі студентами. Найбільше молодь цікавиться тим, як правильно презентувати себе майбутньому керівнику і виділитися серед інших претендентів на вакансію. Один з варіантів – підготувати відеорезюме. Людмила Купріна, головний спеціаліст відділу Чернігівського міського центру зайнятості: «Это совсем другой подход. Для молодёжи с небольшим опытом работы. Карьерного опыта у них тоже маловато. И поэтому нестандартный такой вид привлекает работодателя, может чем-то зацепить именно в такой подаче».

 

Для учнів старших класів фахівці проводять профорієнтаційну роботу. Пояснюють, що обирати потрібно професію, затребувану на ринку праці. Вже понад десять років на Чернігівщині такими є робітничі спеціальності. Максим Торжевський, заступник директора обласного центру зайнятості: «Наприклад, водії, швачки, токарі, трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва. Тобто спрямованість на ці професії відчувається і дефіцит дуже великий на працівників. Саме на молодих кадрів, саме тому ми і робимо акцент на учнівську молодь».

 

Якщо уже обрано галузь, спеціалістів у якій більш ніж достатньо, потрібно заздалегідь продумати, у чому буде ваша перевага. Саме так зробив майбутній юрист Олексій Павленко. Олексій Павленко, студент 5-го курсу ЧНТУ: «Я знав, який попит тепер на юристів, але в свій час закінчив військову кафедру, тому що в майбутньому я себе бачу військовим прокурором. Роблю певні кроки, щоб на такій важкій стезі, що я вибрав, чогось добитися».

 

Професійні нахили випускників фахівці центрів зайнятості визначають за профдіагностичними тестовими методиками.

Передачі


ПогодаКурси валют