Get Adobe Flash player

У поліції – «Трикстер» (відео)

Операцію під такою назвою правоохоронці приводять з метою виявлення шахраїв, які працюють через Інтернет. Про перші результати – далі.

 

Корюківчанин продавав неіснуючі товари через сайт безкоштовних інтернет-оголошень. Зараз відомо принаймні про п’ятьох потерпілих. Збираються докази для оголошення йому підозри. У Чернігові двох неповнолітніх визнано винними в інтернет-шахрайствах і вже є вирок суду – рік і півроку позбавлення волі (одному – умовно). Поліція проводить «Трикстер» — спецоперацію по виявленню зловмисників, що видурюють гроші за продаж неіснуючих товарів на умовах передоплати, поширюють СМС-повідомлення про нібито блокування платіжних карток і таке інше. Від початку операції – за неповний місяць — оперативники виявили більше десяти подібних фактів.

 

Поліціанти закликають людей бути пильнішими, а в разі сумнівів скеровують на сайт департаменту кіберполіції, де є можливість подати електронне звернення та перевірити по базі даних номер телефону, з якого вам дзвонили невідомі, номер карткового рахунку, на який пропонують здійснити переказ коштів, та сайт, на якому просять ввести ваші персональні дані.

 

Проте, поліцейські попереджають, відсутність інформації в цій базі даних – не гарантія від шахраїв. Останні – люди творчі, і свої схеми постійно вдосконалюють. Тому «Трикстер» триває.

Передачі


ПогодаКурси валют