Get Adobe Flash player

Чи з’явиться електронний квиток у Чернігові? (відео)

 

Чи з’явиться електронний квиток у Чернігові, яким городяни сплачуватимуть за проїзд у міському транспорті? Питання обговорювали міські активісти за участю транспортників з Києва, Львова та Житомира – міст, які вже розпочали створювати автоматизовані системи оплати. Щодо перспектив дізнавалися наші кореспонденти.

 

В травні народні депутати підтримали введення електронного квитка, який дозволить відмовитися від готівкового розрахунку в транспорті. Міста самі вправі вирішувати, чи потрібна їм така система. І, зокрема, Львів, Житомир та Київ вже визначилися у цьому питанні.

 

4 гривні зараз, 6 гривень за електронним квитком, 10 за паперовим: саме такі цифри називають транспортники Львова, розповідаючи   про зміни в оплаті за проїзд у міському пасажирському транспорті — нову систему запустять в наступному році і на реалізацію проекту піде 10 млн євро від Європейського банку реконструкції і розвитку.

 

Коли запрацює система, в громадському транспорті проїзд оплачуватиметься картками – спеціальні пристрої (валідатори) зчитуватимуть інформацію і зніматимуть гроші. Для пільгової категорії населення також передбачені електронні безкоштовні квитки.

 

Переваг, недоліків та ризиків чимало. З одного боку, місто матиме статистику транспортних потоків, і зможе оптимізувати маршрути, як  і компенсувати пільги за реальними розрахунками. З іншого – це виведе «з тіні» кошти, обсяг яких, за оцінкою фахівців, сягає 40 % реального доходу.

Передачі


ПогодаКурси валют