Get Adobe Flash player

У Чернігові збиратимуть кошти для запуску лінійного прискорювача (відео)

 

Благодійна акція «Промінь надії» відбудеться у облмуздрамтеатрі 20 листопада. Артисти виступатимуть безкоштовно, аби назбирати 25 мільйонів гривень для придбання необхідного обладнання для допомоги онкохворим. Подробиці у сюжеті.

 

На Чернігівщині триває будівництво радіотерапевтичного відділення для майбутнього лінійного прискорювача. Нагадаємо, 5 липня на території обласного онкодиспансеру відбулось закладання капсули і на початку вересня почали зводити новий корпус. На реалізацію цього масштабного проекту залучено 81,5 мільйон гривень. Більша частина з цих коштів – 40 мільйонів – з Державного фонду регіонального розвитку, майже 19 мільйонів – з обласного бюджету, також виділили гроші з міських бюджетів Чернігів, Ніжин та Прилуки, окрема допомога надійшла від депутатів, що представляють Чернігівщину у Верховній Раді. На зібрані кошти вже закуплено лінійний прискорювач «Elekta» і є плани до 1 грудня закінчити з зовнішніми роботами. Проте для повноцінного запуску лінійного прискорювача не вистачає ще десь 25 мільйонів з необхідних 107.

Валерій Зуб, головний лікар обласного онкологічного диспансеру: «Лінійний прискорювач  — це сам апарат, який випромінює, який лікує пухлину. Для того, щоб провести попередні розрахунки дози, для того, щоб визначити розміри пухлини, форму пухлини, потрібно провести перед цим саму діагностику, для цього потрібний комп’ютерний томограф, і дозиметрію, тобто фантом на якому попередньо буде проводитися випромінювання на фантомі, Спеціальна апаратура дозволяє з’ясувати, чи ми правильно розрахували, чи ця доза опромінення попадає тільки в цю пухлину і не пошкоджує навколишні здорові тканини. Тому потрібна така апаратура».

 

На придбання томографа та дозиметра збиратимуть кошти під час благодійного марафону. Відбудеться він у облмуздрамтеатрі 20 листопада. Вхід вільний.

Олександр Левочко, директор департаменту культури та туризму, національностей і релігій облдержадміністрації: «В драматичному театрі — це тільки початок. На сьогоднішній день вже спілка художників України і з нашим об’єднанням художників «Деснянська палітра» також домовленість, що трохи пізніше відбудеться благодійний аукціон з розпродажу картин. Естафету вже підхопила наша Чернігівська міська рада, і в грудні відбудеться в Міському палаці свій благодійний марафон. Також ми зараз працюємо з усіма ОТГ, районами, міськрадами для того, щоб усі по можливості провели дані акції на місцях».

 

Щонайменше 2,5 тисячі хворих проходять променеву терапію  в обласному онкологічному диспансері щороку, з них 1900 отримують дистанційне гамма-терапевтичне лікування. Керівництво закладу обіцяє, для жителів Чернігівщини променеве лікування буде безкоштовним.

Передачі


ПогодаКурси валют