Get Adobe Flash player

Лікарі закликають ветеранів-атовців проходити обстеження та лікуватися (відео)

 

Лікарі закликають ветеранів-атовців частіше проходити обстеження, а при потребі – лікування. Чернігівські фахівці мають неабиякий досвід в допомозі чорнобильцям, а оскільки у людей, які пережили великі випробування, проблеми схожі, допомогти бійцям буде простіше.

 

Понад 20 років тому Центр радіаційного захисту та оздоровлення населення у Чернігові був створений для потреб ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тепер тут лікуються і атовці. Близько п’ятисот бійців вже пройшли комплексне медичне обстеження. Тут створений медичний реєстр учасників АТО.

Іван Осадців, завідувач поліклінічного відділення Чернігівського центру радіаційного захисту та оздоровлення: «По-перше, він накопичує в себе всю базу даних, як змінюється стан здоров’я, які виникають захворювання. І ми можем на доклінічних яких ось стадіях виявити ці захворювання і працювати на упередження, на профілактику, це раз. Друге, це дає базу даних повністю з адресами, з телефонами».

 

Зазвичай у воїнів загострюються  неврологічні хвороби.  Спілкування, сучасні ліки і сеанси гіпнозу є основними методами лікування бійців, кажуть медики.

Стефанія Кіслякова, лікар-психіатр Чернігівського центру радіаційного захисту та оздоровлення населення: «Всі, хто побував у нас, мені здається, вони до нас будуть повертатися, тому що є ефект від лікування, ми ж так не займалися ретроспективно тими, отакими питаннями, но і ще не так багато, до тридцяти хворих пролікувалося поки що».

 

Атовці, що вже пройшли курс лікування, відчувають результат.

Олександр Ганжа, учасник АТО: «И обращение врачей доброжелательное, и медперсонал относится доброжелательно, и хорошие специалисты, и всё обследование проводится бесплатно, и довольно неплохое оборудование».

 

Тим не менше, бійці не так часто, як потрібно, звертаються до медиків. Останні ж закликають воїнів звертатися до того ж Центру радіаційного захисту та оздоровлення населення – хоча б пройти комплексне обстеження. Учасник АТО може це зробити, маючи лише посвідчення учасника бойових дій.

Передачі


ПогодаКурси валют