Get Adobe Flash player

Фотовиставка «Портрет солдата» у Чернігові (відео)

 

«Портрет солдата» — виставка журналістки й фотографа Віки Ясинської відкрилася в Обласному молодіжному центрі. Це сорок світлин, на яких зображені захисники України. Всі вони різні, за кожним портретом – своя непроста історія.

 

Фотовиставка «Портрет солдата» подорожує містами України. На сорока світлинах – чоловіки, які знають, що таке пекло війни. Автор виставки – журналістка Віка Ясинська. Розповідає, фотографувала захисників до серії документальних інтерв’ю. Потім виникла ідея показати обличчя героїв всій Україні. Та спочатку їх побачила Америка – першу частину експозиції, двадцять одну світлину, представляли у Сполучених Штатах у 2015 році. А з весни 2016-го вже доповнену експонують в нашій державі. Під кожним портретом – цитата з інтерв’ю.

Віка Ясинська, журналіст, фотограф: «Намагались якось вибирати такі цитати, щоб хоч трошечки дати уявлення про кожну людину. Трошечки. Це мінімально, що можна сказати. Якісь їхні думки найголовніші з інтерв’ю вибирала».

 

Інтерв’ю бійців більше ста, показувати всі фотографії нема ні можливості, ні сенсу, тож авторці довелося обирати. Каже, було дуже складно, адже серед героїв статей нема випадкових.

Віка Ясинська, журналіст, фотограф: «По-перше, візуально, можливо, щоб вони були різні. З різних регіонів – теж так. За віком, за соціальним статусом, чесно кажучи, важко. Просто сиділа й дивилася якось так, перетасовуючи картинки».

 

Виставку показували, в основному, у великих містах. Були у маленьких містечках, звідки родом герої світлин. Серед них і наш земляк – ніжинець Олександр Чуб, тож, якщо буде місцева ініціатива і вдасться домовитися, повезуть експозицію і до Ніжина. В Обласному молодіжному центрі виставка проходить за ініціативи громадської організації «Єдина родина Чернігівщини». Розширювати експозицію авторка не бачить сенсу, хоча й думала поміняти роботи, адже більшість фотографій 2014-15 років.

Віка Ясинська, журналіст, фотограф: «Зараз уже і військові інші, і в більшості це військові, і трошки інші у них і цитати були б. Але я не думаю, що варто її поповнювати змінювати, мені здається, варто ще поїздити так, як є».

 

Віка Ясинська планує згодом віддати світлини на постійне зберігання до якогось музею чи архіву, подібні пропозиції вже надходили. А далі робитиме нові проекти, над одним, присвяченим матерям загиблих, вже розпочала роботу.

Передачі


ПогодаКурси валют