Get Adobe Flash player

Гітара з гранатомета, флейта і кастаньєти з гільз (відео)

 

Гітара, зроблена з гранатомета, стала повноцінним інструментом і зазвучала в руках чернігівських музикантів. Більше того: в їх планах створити цілий комплект інструментів з решток зброї для сучасного ансамблю.

 

Подружжя – Віктор Райський, майстер з ремонту музичних інструментів та Олена Іванова, композитор і виконавиця – показують нову гітару, зроблену з тубуса від гранатомета. Гітара створена раніше, але була тільки декоративною, експонатом мандрівної виставки «Військово-польовий арт». А Віктор Райський обладнав її звукознімачами – п’єзодатчиками і таким чином надав їй голос.

 

Гурт «Лена Іванова» і виконав перші твори на цих незвичайних інструментах – гітара з гранатомета, флейта і кастаньєти з гільз.

 

Для презентації цього інструменту – поєднання мистецтва й війни – музиканти обрали й відповідні твори. Це нова композиція Олени Іванової «Струм», а далі – пісня «Я ні про що не жалкую» з репертуару Едіт Піаф, котра присвятила її солдатам.

 

Таким було закриття в Чернігові виставки «Військово-польовий арт». Для цих творів декоративно-ужиткового мистецтва матеріалом стали рештки зброї, військового спорядження й одягу. Огляд експозиції краще за будь-які слова свідчить про перемогу краси й життя над смертю.

 

Виставка «Військово-польовий арт» зібрала твори 120-ти народних майстрів з різних областей, в тому числі наших земляків Тетяни Стадніченко та Сергія Святного, і об’їхала вже 24 міста України.

 

Віктор Райський ремонтує струнні інструменти, зокрема й скрипки та віолончелі для професійних музикантів. Зараз його і Олену Іванову захопила ідея кинути мистецький виклик війні, створивши з колишньої зброї цілий комплект інструментів.

 

В Молодіжному центрі в Чернігові паралельно експонувалися дві споріднених за ідеєю виставки: «Блок-пост пам’яті» та згадана – «Військово-польовий арт». Вони вирушили далі містами України, але з грудня в Центрі буде працювати патріотична просвітницька виставка «Блок-пост Чернігівщини».

 

Передачі


ПогодаКурси валют