Get Adobe Flash player

Хто і за що отримав підвищену пенсію? (відео)

 

Пенсії в середньому зросли на 560 гривень, тобто до 2446 гривень, повідомляють у Мінсоцполітики. На Чернігівщині перераховані пенсії отримали більше 30 тисяч пенсіонерів. Проте, кажуть в управлінні Пенсійного фонду області, люди розрахунками не задоволені. Досі громадяни оббивають пороги управлінь, аби їм пояснили таки формулу нарахування пенсій. Хто і за що отримав підвищену пенсію, дивіться у сюжеті.

 

Черги, скарги та невдоволення. Так згадують працівники управління Пенсійного фонду в області перші дні після прийняття реформи. За словами фахівців сектору обробки звернень громадян, найчастіше приходили з питаннями про розмір підвищення пенсії і як робиться перерахунок за реформою. Більшість людей нова «підвищена» пенсія не задовольнила. А тому деякі і досі оббивають пороги управління.

 

Георгій Афонін також відвідує вже не першу інстанцію. Чоловік каже, розуміє процедуру нарахування, але наслідком пенсійної реформи вкрай не вдоволений.

 

92% пенсіонерів області отримали виплати за листопад за новим перерахунком. Це більше 30 тисяч людей. За словами начальника управління Пенсійного фонду України в області Юрія Юрченка, в середньому розмір підвищення пенсії складав 438 гривень. На сьогодні середній рівень пенсії по області – 2176 гривень.

 

Максимальне підвищення пенсії, каже Юрій Юрченко, складає від 5 до 6 тисяч гривень. Таке підвищення отримали люди, у яких до реформи пенсія була вище середнього рівня, великі заробітки та тривалий страховий стаж. Та тепер максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 740 гривень.

 

Перерахунок пенсій відбувся вчасно, каже начальник управління пенсійного забезпечення Любов Кисла. Всі нарахування провели за формулою відповідно до реформи. Помилок бути не може, запевняє жінка. Всім, хто звертається, вона пояснює чому саме таке підвищення і від чого воно залежало.

 

Та перераховані пенсії отримали не всі. Частина українців, які не отримали осучаснені пенсії в жовтні, зможуть отримати їх в листопаді, включаючи доплату за жовтень. А з грудня, коли останній раз в цьому році підвищаться соцстандарти, стануть більше платити інвалідам. Після перерахунку трудові пенсії в середньому зросли на 560 гривень, тобто до 2446, повідомляють на сайті Мінсоцполітики.

Передачі


ПогодаКурси валют