Get Adobe Flash player

Навчання новобраних голів ОТГ (відео)

 

Після виборів 29 жовтня в 14 об’єднаних територіальних громадах області мають працювати новообрані голови та депутатський корпус. Згідно з законом, їх повноваження починаються не з моменту обрання, а після проведення першої сесії. Аби допомогти підготуватися до неї і провести з дотриманням всіх процедур, представників громад запросили на семінар до  Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування. З новими керманичами-першопроходьцями спілкувалися наші кореспонденти.

 

«Із вогню да в полум’я» — після виснажливих виборів наприкінці жовтня, 14 нових об’єднаних територіальних громад області готуються до проведення перших сесій з новобраними головами та депутатами.

Ірина Кудрик, директорка Чернігівського ЦРМС: “Припиняються повноваження всіх тих рад, які  об’єдналися,  повноваження тих депутатів, які працювали в цих радах, секретарів. Водночас починаються повноваження новообраних, реорганізація  — а це складний процес, оскільки він зачіпає і трудові відносини, а за ними стоять людські долі і дуже важливо  дотримуватися чинного законодавства”.

 

Є люди з досвідом, є й ті, хто вперше прийшов в місцеве самоврядування і привів нову команду. Наталія Халімон,  новобраний голова Куликівської селищної ради ОТГ, вважає основним «мудру земельну політику», інвестиційну діяльність та створення нових робочих місць.

Наталія Халімон, новобраний голова Куликівської селищної ради ОТГ: “Лише та громада має перспективи розвитку, яка  буде знаходити власні ресурси, так от створення робочих місць, з точки зору моєї команди, це… реальний запобіжник на шляху подолання бідності, додаткові надходження о бюджету, і це реальний шлях порятунку українських сіл, які на сьогодні вимирають. Сподіваємось на те, що будемо самодостатніми. Тому що у нас громада велика, ми об’єдналися практично у межах всього району. … Ресурс наче є і при мудрому управлінні сподіваємось на спроможність”.

 

Шукати можливості не лише в своїй громаді, а й за її межами радять представники тих ОТГ, в яких вже є успішний досвід реалізації міжнародних проектів. Зокрема, в Мені наступного тижня відбудеться тендер за вимогами європейського законодавства на півмільйона євро грантових коштів. За проектом більше 1000 вуличних ліхтарів  замінять на вулицях міста до липня наступного року.

Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради: “Ми, як об’єднана громада, маємо дуже  багато повноважень і у нас немає шансі в на помилку.  Тобто ми йдемо тією стежкою, шо треба робити одразу правильно.  Тому у нас на цю сесію буде виноситись проект рішення по створенню закладу пожежної охорони,  також ми плануємо по-іншому організувати роботу культурних закладів, і по театру думаємо, і по багатьох пунктах”.

 

На сьогодні в області створено 37 ОТГ, з них в 33-х вже відбулися вибори, ще в 4-х очікуються в грудні.

Ірина Кудрик,  директорка Чернігівського ЦРМС: “Їм буде важко, звичайно, тому що саме останні дні грудня, в цей короткий термін треба буде роботи якусь трансформацію, тому що з 1 січня прямі небюджетні відносини”.

 

Хоча, й можливо, за словами фахівців, «не гроші  і не географічне розташування вирішують проблеми в ОТГ, а сильні лідери», чимало питань лежить в площині компетенції законотворців. Зібрані пропозиції від учасників  семінару  планують  передати народним обранцям.

Передачі


ПогодаКурси валют