Get Adobe Flash player

Аграрії завершують збирання соняшника та сої. На фініші й посівна (відео)

 

Аграрії Чернігівщини завершують збирати соняшник та сою. Продовжується збирання кукурудзи. За прогнозами її має бути намолочено понад два з половиною мільйони тонн. Кукурудза складає основний вал, тож чи буде урожай знову рекордним, залежить саме від цієї культури. Загалом на сьогодні зернових та зернобобових зібрано понад два мільйони 400 тисяч тонн.

 

Зернових та зернобобових культур сільгоспвиробникам області необхідно зібрати на площі 700 тисяч гектарів, вже обмолочено 470 тисяч, або 67%. На сьогодні вал становить понад два мільйони 400 тисяч тонн зерна.

Олег Крапивний, в. о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Найбільше зібрано його сільгоспвиробниками в Бобровицькому районі – 320 тисяч тонн, в Прилуцькому 230, в Ічнянському 190, в Бахмацькому – понад 160 тисяч тонн зібрано зернових культур».

 

Середня врожайність по області – 52 центнери з гектара, це більше, ніж минулого року. Понад 65 центнерів мають аграрії Куликівського, Бобровицького, Борзнянського, Ічнянського районів. Продовжується збирання кукурудзи на зерно, намолочено вже мільйон двісті тисяч тонн, планується понад два з половиною мільйони. У жовтні випало у два з половиною рази більше опадів, ніж місячна норма, це дещо збивало темпи збирання.

Олег Крапивний, в. о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Це не завадило виробникам проводити збиральну кампанію в ті строки, які є оптимальними для збору кукурудзи. Врожайність в нас дещо нижча по кукурудзі, ніж у минулому році, але сільгоспвиробники посіяли 384 тисячі гектарів, це на 56 тисяч більше, ніж у минулому році. Це дає оптимістичні прогнози».

 

Аграрії завершують збирання соняшника та сої. На фініші й посівна. Озимих культур вже посіяно 96%, в тому числі ріпаку у два рази більше від прогнозу. Ця культура дуже чутлива до погодних умов, часто доводиться пересівати. Проте минулого року ріпак перезимував добре, що і вплинуло на збільшення площ.

Передачі


ПогодаКурси валют