Get Adobe Flash player

День працівників культури та майстрів народного мистецтва (відео)

 

128 централізованих заходів провели в цьому році  в районах та містах Чернігівщини працівники культури області. Це лише мала частка реалізованого,  вони завжди готові підтримати творчі ініціативи громади. Їх завдання – зберігати та примножувати українські традиції. Напередодні професійного свята працівників культури та майстрів народного мистецтва в Чернігові відбулись урочистості.

 

Днями восьмирічна ніжинка Кароліна Пархоменко встановила Національний рекорд України “Найменший тризуб із солоного тіста”. Його висота становить  8 мм, а ширина 5 мм.  Викладачем юної рекордсменки є Юлія Петренко, член Національної спілки художників України, яку напередодні професійного свята — Дня працівників культури і майстрів народного мистецтва, нагородили відзнакою облдержадміністрації.

Юлія Петренко,  член Національної спілки художників України: «Герб – це символ нашого народу, який прагнув бути вільним. Народу, який прагнув жити з власною культурою, який прагнув співати свої пісень і бути незалежним від інших. І матеріал, який був використаний – це солоне тісто, це дуже давня техніка, і хоча її зараз не всі знають, це даремно, бо це коди нашої нації».

 

Це вже другий рекорд після першої перемоги в  номінації «Найбільша колекція пейзажів на гарбузових зернятах».  Ось так, від найбільшого до найменшого і навпаки, розкривається сутність сьогоднішніх митців і творців прекрасного.

Марія  Рибіна-Ткач, директор Чернігівської дитячої художньої школи: «Фахівців в сфері образотворчого мистецтва, музичній культурі, театрального мистецтва дуже багато. І все залежить від бажання кожного митця, як він хоче презентувати свою творчість суспільству. І від реалізації цього залежить наш культурний рівень».

 

Саме  як об’єднуючий фактор згуртування нації визначає культуру директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександр Левочко.

Олександр Левочко, директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації: «В цьому році спільними зусиллями з районами, ОТГ, міськрадами ми провели 128 централізованих заходів. І від щирого серця  хочу сказати, що всі вони пройшли на високому творчому рівні і тільки завдяки спільній співпраці так можна було зробити. Наша Україна і наш народ вибрав європейський шлях розвитку і  на сьогоднішній день я з гордістю можу сказати, що наша культура – європейського рівня».

 

В області працюють п’ять тисяч  бібліотекарів та музейників, акторів та артистів, народних майстрів та викладачів профільних навчальних закладів. Кращих з них привітали в обласному центрі і нагородили грамотами та відзнаками. Митців, для яких життєвим гаслом є «Зберігати, розвивати і відтворювати».

Передачі


ПогодаКурси валют