Get Adobe Flash player

Будівництво нового дитсадка на Масанах має завершитися у наступному році (відео)

 

Будівництво нового дитячого садка на Масанах в обласному центрі  має завершитися в наступному  році – про це заявили в управлінні капітального будівництва Чернігівської міськради. Терміни здачі об’єкта в експлуатацію затягнулися через грошові махінації: за інформацією прокуратури області, вже завершено досудове розслідування корупційного злочину, внаслідок якого інтересам держави заподіяно шкоду на суму майже 900 тисяч гривень.  Обвинувальний акт направлено до суду, державному бюджету відшкодовано завдані збитки в повному обсязі, а що відбуватиметься із самим дитсадком – знають наші кореспонденти.

 

Мікрорайон «Масани» в Чернігові відрізняється не лише кількістю нових забудов, а й концентрацією молодих сімей з дітьми. Малечі тут багато, а от садочок фактично один, 75-й.

Тетяна Бочок, завідувачка ДНЗ №75: «Народжується дитинка і батьки мають право записатися до дошкільного закладу. Один садочок можуть вибрати. В черзі є пільгові категорії. Черга рухається, бо в цьому році ми набрали 3 ясельні групи, там по 22 дітей, тобто одразу 66 діточок ми взяли».

 

Всього ж тут виховується 313 дітей, при тому, що розрахований заклад на 250. Ще 67 малюків лишаються в електронній черзі.

Олена Передерій: «Со старшим ребенком мы были первопроходцами, это все только начиналось. А с младшей дочкой мы попали по льготной очереди, так как старший ребенок ходит в этот же сад. Это есть такой закон и это очень хорошо, потому что иначе мы бы сюда не попали. Так как сад переполнен и попасть сюда тяжело».

 

Олена каже, що всі батьки мріють про дитсадок «гарний і недалеко від дому». Сподівалася і вона з молодшою донькою потрапити до нового закладу, будівництво якого на Масанах поблизу 35-ї школи розпочалося торік.

Олена Передерій: «У нас есть дети, которые возраста моей дочери, она ходит в ясли, они не попали в сад. И эти детки очень рассчитывают на новый садик, так как с этими детьми ездят в общественном транспорте далеко».

 

Відкрити дитячий садок-ясла на 340 місць планувалося в середині наступного року. Плани змінилися: кількість дітей зменшили до 270, проект відправили на корегування, яке передбачає суттєве покращення покрівлі і врахує сучасні вимоги до утеплення стін. Особливістю будинку стане система вентиляції з рекуперацією тепла.

Олександр Макаров, заступник начальника управління капітального будівництва Чернігівської міськради: «В закладі буде одна постійна середня температура. Неважливо, це буде літо, чи це буде зима —  в садочку буде однаково комфортно».

КОР. Наразі з попереднім забудовником, який, за словами Олександра Макарова, виявився «не зовсім добропорядним», мають розірвати договір.

Олександр Макаров, заступник начальника управління капітального будівництва Чернігівської міськради: «На даний час відбувається корегування проекту і вже оголошений з очікуваною вартістю тендер, торги, знову ж таки, через систему «Прозоро», на очікувану вартість 67 млн. гривень».

 

На сьогодні роботи ще тривають в рамках договору. 20 листопада в управлінні чекають на нового переможця  вже оголошеного тендеру. Орієнтований термін завершення робіт  —  2018 рік.

Передачі


ПогодаКурси валют